• Wyświetleń: 2632
    • Dodano: 2020-10-31 / 22:07

Znakomity mecz Gwardii Opole

W Gdańsku nie dali oni najmniejszych szans rywalom

Podopieczni Rafała Kuptela w znakomitej formie! Po poprzedniej wygranej na własnym parkiecie z Pogonią Szczecin, Opolan czekał mecz wyjazdowy z Wybrzeżem Gdańsk.

Początkowo spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane, ponieważ toczyło się bramka za bramkę. Jednakże w okolicach 10 minuty systematycznie zaczęła się powiększać przewaga Gwardzistów, którzy znaleźli sposób na dość szczelną obronę rywali i do przerwy prowadzili siedmioma trafieniami.

Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą gości, lecz Gdańszczanie zaczęli odrabiać systematycznie straty. Gdy różnica zaczęła wynosić jedynie cztery bramki, Trener Opolan wstrząsnął zespołem i Ci zaczęli ponownie dominować na parkiecie. Szczególnie aktywni byli Szymon Działakiewicz oraz Patryk Mauer. Natomiast gra gospodarzy totalnie się rozsypała i szczypiorniści z Opola zwyciężyli 21:36.

Następne spotkanie Gwardia zagra 11 listopada w Zabrzu, z miejscowym Górnikiem.