• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 14193
  • Dodano: 2020-10-28 / 08:38
  • Komentarzy: 1

Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie: Powstaje tunel w nasypie kolejowym

 
 
Budowa centrum przesiadkowego to jedna z największych w ostatnich latach inwestycji drogowych w Opolu. Prace przy budowie Centrum Przesiadkowego Opole Wschodnie trwają już od ponad roku.


Początkowo zakończenie prac przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie planowano na czerwiec przyszłego roku. W tym momencie wykonawca prowadzi prace związane z wykonaniem wiaduktu w ciągu ulicy Oleskiej i rozpoczął tworzenie tunelu, który będzie przebiegał pod ulica Oleską.

- Rozpoczęliśmy przecisk tunelu w nasypie kolejowym przy Opolu Wschodnim. Konstrukcja ma około 20 metrów szerokości, 10 długości i waży 1600 ton - poinformował Miejski Zarząd Dróg w Opolu. Wcześniej pod nasypem kolejowym ekipa remontowa "wcisnęła" rury, które miały pomóc w tworzeniu przecisku przez nasyp.

Wykonawca jakiś czas temu zawnioskował do Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu o kolejne dwa miesiące przesunięcia terminu zakończenia prac, a swoją prośbę motywował trudnościami związanymi z pandemia koronawirusa. Przesunięcie terminu oddania inwestycji oznacza, że centrum przesiadkowe zostanie ukończone w sierpniu 2021 roku.

Koszt całego projektu wynosi około 140 mln zł, z czego ponad 60% stanowi dotacja z Unii Europejskiej. Inwestycja warta około 140 mln złotych pierwotnie miała być gotowa do końca 2020 r. Prace obejmą między innymi budowę dużego przystanku autobusowego, tunelu pod skrzyżowaniem, parkingu na 200 samochodów oraz estakady biegnącej wzdłuż torów. Do tego czasu powstanie również podwójne rondo, które umożliwi wyjazd z ulicy Katowickiej w stronę Oleskiej i Batalionów Chłopskich.Zdjęcie (1/7)

(Fot. MZD Opole)

reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-10-29 05:58:06 [194.29.183.*] id:1603620  
KK 35947: Napisał postów [1804], status [Szycha] Reputacja
W sieci krążył filmik jak Chinole robili tunel w ciągu ośmio pasmowej autostrady w DOBĘ ! i to nie przeciskiem a przekopem, po 24h wszystko było skończone łącznie z asfaltem i malowankami na nim , 24 GODZINY nie miesiące....

Nick:
Treść: