• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1830
  • Dodano: 2020-10-26 / 20:14
  • Komentarzy: 0

  Do punktu testowego przy szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu tylko rejestracja telefoniczna

  Do punktu testowego przy szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu tylko rejestracja telefoniczna
   <i>(Fot. SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle)</i>

  (Fot. SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle)

  Od poniedziałku 26 października br. punkt testowy na obecność wirusa SARS-CoV-2 przy przychodni przyszpitalnej SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu będzie przyjmował osoby do testów tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.  - Ostatnie dni pracy naszego laboratorium pokazują ogromne zapotrzebowanie na testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Powoduje to znaczne utrudnienia dla osób testowanych w zachowaniu dystansu społecznego oraz przedłużające się oczekiwanie na wykonanie wymazu. Zmiana jaką wprowadzamy to by rejestrować do testów TYLKO telefonicznie, mamy nadzieję, że ograniczy to niepotrzebne oczekiwanie i upłynni samą procedurę testową - poinformował Jarosław Kończyło, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

  Rejestracja następuje pod znanym już nr telefonu 690 694 999 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-12.00.

  Jak mówi p. Ewelina Zmarzła-Wczasek - kierownik zakładu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii w SP ZOZ Kędzierzyn Koźle. - Personel w laboratorium pracuje na najwyższych obrotach całą dobę, w związku z tym prosimy o wyrozumiałą postawę w tej trudnej sytuacji dla nas wszystkich.

  Same testy będą wykonywane w godzinach jak poprzednio tj. Codziennie w przedziałach od godziny 8.00-12.00 i pomiędzy 14.00-20.00. Punkt testowy mieści się przy ul. 24 kwietnia 7 w Kędzierzynie-Koźlu wejście z tyłu przychodni.

  Przypominamy jednocześnie że do 3 godzin przed badaniem NIE NALEŻY:
  - Jeść ani pić,
  - Myć zębów,
  - Zażywać leków wziewnych,
  - NALEŻY powstrzymać się od palenia tytoniu na 60 minut przed badaniem.

  Na dzień 24 października, na oddziale "covidowym" w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu znajduje się łącznie 122 pacjentów (w tym: 1 dziecko, 12 pacjentów na OIOM).

  Personel szpitala prosi o przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych! Prosimy o zachowanie dystansu społecznego, częstej dezynfekcji rąk oraz poprawne ubieranie maseczek.

  Specjalny nr telefonu do rejestracji to: 690 694 999.Telefoniczna rejestracja działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-12:00. Będzie można zarejestrować się na konkretną godzinę i dzień na wykonanie testu. Testy będą przeprowadzane codziennie w godzinach 8-12 oraz 14-20.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".