• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5834
  • Dodano: 2020-10-22 / 08:24
  • Komentarzy: 1

  Zbliżają się obchody dnia Wszystkich Świętych. Czy będziemy mogli odwiedzić bliskich?

  W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiczną w kraju wiele wątpliwości wzbudzają zbliżające się obchody dnia Wszystkich Świętych.


  W poniedziałek 19 października minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o rozłożenie wizyt na cmentarzach na okres przed dniem Wszystkich Świętych i po nim. Dodał, że nie ma planu zamykania cmentarzy - wszystko może jednak jeszcze ulec zmianie w ciągu najbliższych dni w związku z ciągle rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w kraju.

  - Na tę chwilę nie wyobrażamy sobie zamknięcia cmentarzy albo ograniczenia tego ruchu w sposób administracyjny - powiedział w poniedziałek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski i dodał, że z pewnością podczas wizyt na cmentarzu będą musiały nam towarzyszyć maseczki.

  Rząd w obawie o nadmierną interakcję społeczną w dzień Wszystkich Świętych planował wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego - 2 listopada, jednak pomysł ten ostatecznie odrzucono argumentując tym, że dodatkowe wolne zachęciłoby Polaków do podróży, a powinni jednak zostać w domach.

  - Zaplanuj porządkowanie nagrobków oraz wizytę podczas święta zmarłych, jeżeli możesz ogranicz wizyty.
  Sprawdź również organizację ruchu w okresie wszystkich świętych, osoby z grupy ryzyka zachęcamy do pozostania w domu - pisze Zakład Komunalny w Opolu na swojej stronie.

  Biskup opolski Andrzej Czaja zapowiedział wydanie odpowiedniego dekretu w sprawie obchodów Wszystkich Świętych - ma się pojawić wkrótce.

  Zdjęcie (1/11)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-22 08:33:56 [79.187.170.*] id:1603131  
  fuksik: Napisał postów [864], status [rozpisany/na] Reputacja
  Tylko Odra OKS!!!

  Nick:
  Treść: