• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10387
  • Dodano: 2020-10-19 / 18:38
  • Komentarzy: 0

Kolejne przypadki koronawirusa w przedszkolu i szkołach w Opolu

 
 
Kolejne przypadki koronawirusa w przedszkolu i szkołach w Opolu

(Fot. Archiwum)

Urząd Miasta Opola przekazał informacje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w opolskich placówkach dydaktycznych. Coraz więcej uczniów i dzieci objętych dozorem epidemicznym lub kwarantanną.


Zakażenie koronawirusem niemal codziennie potwierdza się u nastolatków i dzieci. W opolskich placówkach dydaktycznych po raz kolejny osoby zakażone i ich towarzysze znalazły się na kwarantannie lub pod nadzorem sanepidu.

O nowych przypadkach poinformowała rzecznik Ratusza, Katarzyna Oborska-Marciniak. Tym razem chodzi o przedszkole nr 20, szkołę podstawową nr 31, Zespół Szkół Specjalnych oraz licea nr I i IX.

W PSP 31 pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał uczeń siódmej klasy oraz nauczyciel. 44 uczniów zostało objętych nadzorem epidemicznym, a siedmiu kwarantanną, która potrwa do 25 października.

Zakażenie potwierdzono również w Zespole Szkół Specjalnych u czterech uczniów. Kwarantanna potrwa do 23 października. Chory jest także uczeń trzeciej klasy liceum nr IX. Sanepid zdecydował wysłać na nadzór epidemiczny, który potrwa do 22 października 34 uczniów. W liceum nr I z kolei chory jest nauczyciel, oraz uczeń. Na dozór epidemiczny z klas drugich i trzecich trafiło 95 uczniów. Potrwa on do 25 października.

Koronawirusa potwierdzono także u przedszkolaka z przedszkola nr 20. Na dozór epidemiczny trafiła cała grupa dzieci.

Przypomnijmy, że zakażenie koronawirusem wykryto już także u uczniów PSP nr: 2, 5, 9, 10, 11, 20, 21, 31, 33 , LO nr: 1, 2, 3,6, 8, przedszkolu nr 29, w żłobku nr 2, w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, Publicznym Liceum nr 3 oraz u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".