• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3250
  • Dodano: 2020-10-18 / 12:22
  • Komentarzy: 1

  Od poniedziałku szkoły ponadpodstawowe i uczelnie wyższe przechodzą w tryb hybrydowy

  Od poniedziałku szkoły ponadpodstawowe i uczelnie wyższe przechodzą w tryb hybrydowy

  (Fot. Archiwum)

  Od poniedziałku 17 października szkoły średnie i wyższe w żółtej strefie przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. Niezmiennie stacjonarny tryb nauki trwa w szkołach podstawowych oraz przedszkolach./


  Szkoły średnie w Opolu przechodzą na hybrydowy system pracy. Dzieje się tak w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczania funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  Zgodnie z rozporządzeniem w strefie żółtej, w której obecnie znajduje się Opole , szkoły ponadpodstawowe pracować mają na zasadach nauczania hybrydowego, czyli częściowo nauki stacjonarnej i częściowo zdalnej. O tym, jak będzie rozkładał się plan zajęć dla poszczególnych szkół zdecydują dyrektorzy placówek. Informacje z reguły zamieszczane są na bieżąco na stronach internetowych szkół.

  - W związku z tym w Opolu nauka w szkołach średnich będzie się odbywać w sposób rotacyjny. Większość liceów dzieli uczniów "w poziomie" . Od poniedziałku do szkoły idą klasy pierwsze i trzecie. W następnym tygodniu klasy te będą pracować zdalnie, a do szkół - na naukę stacjonarną, pójdą klasy drugie, które stanowią tzw. podwójny rocznik.

  Wyjątkiem jest II LO, które dzieli klasy i grupy na pół, czyli "pionowo" - połowa klasy będzie w szkole, a połowa w domu i będzie brać udział w lekcjach zdalnie. W kolejnym tygodniu uczniowie, którzy pracowali zdalnie, pójdą do szkoły, a na zdalnej nauce w domach pozostanie ta część klasy, która chodziła na zajęcia stacjonarne - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  W większości zespołów szkół w pierwszym tygodniu na nauce stacjonarnej będą klasy trzecie i czwarte, ze względu na przygotowanie do egzaminów zawodowych i maturalnych. W kolejnym drugie i trzecie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-19 08:56:16 [79.187.170.*] id:1602965  
  fuksik: Napisał postów [804], status [rozpisany/na] Reputacja
  Aga_Ko jak zwykle poziom trzyma.Popiłaś w sobote i Cię trzyma do teraz? Od poniedziałku 17 października.......

  Nick:
  Treść: