• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2077
  • Dodano: 2020-10-15 / 18:36
  • Komentarzy: 0

Małgorzata Sobel dyrektorem opolskiej porodówki

 
 
Małgorzata Sobel dyrektorem opolskiej porodówki

(Fot. UMWO )

Małgorzata Sobel została powołana przez Zarząd Województwa Opolskiego na dyrektora opolskiej porodówki


Małgorzata Sobel, pełniąca obowiązki dyrektora Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu od czasu przejścia na emeryturę dotychczasowego szefa tej placówki, została teraz powołana przez Zarząd Województwa Opolskiego na dyrektora szpitala.

Małgorzata Sobel jest ekonomistką, wieloletnim i doświadczonym pracownikiem opolskiej porodówki. W szpitalu pracuje od 1996 roku, ostatnio była kierownikiem działu organizacji i nadzoru, gdzie była odpowiedzialna m.in. za organizację zasad funkcjonowania szpitala, w tym opracowywanie strategicznych planów działalności tej placówki, pozyskiwanie funduszy unijnych oraz współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Właśnie ze względu na jej duże doświadczenie i umiejętności zarząd województwa powierzył jej kierowanie placówką po odejściu dyrektora Edwarda Puchały, aż do wyłonienia szefa szpitala w drodze konkursu. Jednak ze względu na to, że w dwukrotnie ogłoszonym postępowaniu konkursowym złożona została tylko jedna kandydatura - właśnie pani Małgorzaty Sobel - to zgodnie z przepisami ustawy o działalności leczniczej, zarząd województwa miał prawo wskazać komisji konkursowej swojego kandydata. Zarząd wskazał Małgorzatę Sobel, a komisja konkursowa, doceniając jej wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie w kierowaniu placówką leczniczą, pozytywnie zaopiniowała tę kandydaturę na dyrektora Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Małgorzata Sobel została powołana przez zarząd województwa na dyrektora placówki na sześć lat, począwszy od dnia 15 października br. - Pani Małgorzata Sobel to właściwa osoba na tym stanowisku - mówi z przekonaniem wicemarszałek Roman Kolek.

Wato podkreślić, że opolska porodówka otrzymała ostatnio wyróżnienie w konkursie "Opolska Nagroda Jakości". W tym roku konkurs, organizowany przez Opolską Izbę Gospodarczą, był wyrazem podziękowania dla pracowników ochrony zdrowia, dbających o mieszkańców województwa opolskiego w dobie pandemii. Wtedy już szpitalem zarządzała Małgorzata Sobel. - Cieszę się, że praca personelu medycznego naszej placówki została dostrzeżona i doceniona. Początki pandemii, a tym samym konieczność dostosowania pracy szpitala do zaistniałej w marcu br. sytuacji, były bardzo trudne.

Pracownicy Klinicznego Centrum w tej trudnej sytuacji wykazali się pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem, za co im dziękuję - mówiła, przyjmując w imieniu pracowników to wyróżnienie.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".