• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1478
  • Dodano: 2020-11-19 / 09:09
  • Komentarzy: 1

  Opolanie masowo zakładają konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS

  Opolanie masowo zakładają konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS

  (Fot. Archiwum)

  O ponad 400 procent wzrosła liczba użytkowników Platformy Usług Elektronicznych ZUS w regionie, między czerwcem a wrześniem tego roku. Autorski portal ZUS cieszy się teraz rekordową popularnością.

  Wakacyjny top

  Pierwszy raz liczba użytkowników Platformy Usług Elektronicznych ZUS w województwie opolskim, którzy postanowili założyć i potwierdzić profil na PUE w placówkach ZUS przekroczyła 60 tysięcy. Pod koniec III kwartału tego roku, co najmniej 63,2 tys. mieszkańców Opolszczyzny korzystało z serwisu PUE ZUS. To liczba jest zapewne wyższa, bo wiele osób potwierdziło rejestrację w inny sposób, na przykład za pomocą zaufanego profilu e-PUAP, kwalifikowanego podpisu elektronicznego bądź za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

  - W pierwszym kwartale w województwie opolskim profile na PUE założyło 1451 osób, w drugim 1744. A w lipcu, sierpniu i wrześniu czyli trzecim kwartale było ich ponad 7800. To kilkusetprocentowy wzrost nowych użytkowników w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Większość nowych kont zanotowaliśmy w Opolu i powiecie opolskim, bo ponad 2350. Prawie tysiąc w powiecie nyskim, ponad 760 w brzeskim i tyle samo w kędzierzyńsko-kozielskim - podaje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

  Głównym powodem tak dynamicznego wzrostu założonych kont w wakacje, było aktywowanie i korzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego. Rodzice sięgają po tę formę wsparcia od 1 sierpnia, a bon można realizować wyłącznie za pośrednictwem portalu PUE.

  Dodatkową przyczyną wzrostu popularności PUE ZUS są kolejne wersje Tarczy Antykryzysowej, które zachęcają do zdalnego kontaktu z Zakładem. Wnioski o zwolnienia z opłacania składek, o wypłatę świadczeń postojowych i o kontynuację ich wypłaty, dodatku solidarnościowego - to wszystko odbywa się w formie elektronicznej.

  Utwórz, wyślij, odbierz

  Dla firm i przedsiębiorców ułatwieniem jest też możliwość wnioskowania za pośrednictwem PUE ZUS o odroczenie terminu płatności składek czy o układy ratalne. Ponadto od ponad roku mogą korzystać z opcji samodzielnego tworzenia i wysyłania wniosku o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek, mogą wygenerować informacje o saldzie na koncie płatnika czy o liczbie zgłoszonych do ubezpieczeń pracowników.

  - Dowodem ogromnego wzrostu zainteresowania Platformą Usług Elektronicznych w regionie dowodzą twarde dane. Pod koniec marca na Opolszczyźnie profil na portalu miało 53,6 tysiące osób, pod koniec czerwca 55,5 tysięcy. Wrzesień zamknęliśmy wynikiem 63,2 tysięcy użytkowników PUE ZUS, którzy potwierdzili swoją tożsamość w placówkach ZUS. Konto na PUE tworzą nie tylko przedsiębiorcy, ale także ubezpieczeni czyli osoby pracujące, a szczególnie rodzice - podkreśla Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy
  w opolskim ZUS.

  W ostatnim czasie sporym uznaniem serwis PUE cieszy się wśród prowadzących pozarolniczą działalność. Chociażby dlatego, że mając konto na Platformie Usług Elektronicznych mogą wysłać do ZUS oświadczenie niezbędne do wypłaty przez ZUS zasiłku opiekuńczego. Samozatrudnieni na portalu PUE ZUS mogą takie oświadczenie złożyć przy wykorzystaniu wniosku ZAS-58 - Wniosek o udzielenie wyjaśnień/Wniosek o wydanie decyzji/Skarga w sprawie świadczeń z tytułu choroby, macierzyństwa lub zasiłku pogrzebowego.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-20 17:06:15 [89.151.32.*] id:1604882  
  Tomasso Vega: Napisał postów [29], status [rozkręca się] Reputacja
  Digitalizacja i cyfryzacja to przyszłość dopóki nie zabraknie prądu.

  Nick:
  Treść: