• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2951
  • Dodano: 2020-10-15 / 19:27
  • Komentarzy: 1

Opolska KAS wykryła nieprawidłowości w rozliczeniach CIT

 
 
Opolska KAS wykryła nieprawidłowości w rozliczeniach CIT

(Fot. KAS)

Opolska KAS wykryła nieprawidłowości w rozliczeniach CIT. Spółka wpłaciła do budżetu państwa ponad 20 mln zł.

Pracownicy opolskiej KAS skontrolowali prawidłowość rozliczeń podatku dochodowego w jednej ze spółek, w której stwierdzili zawyżanie kosztów związanych z opłatami za używanie znaków towarowych.

Wskutek ustaleń opolskiej KAS do budżetu państwa wpłynęło ponad 20 mln zł należnego podatku dochodowego od osób prawnych.

Pracownicy opolskiej KAS przeprowadzili kontrolę celno-skarbową prawidłowości rozliczeń prowadzonych przez spółkę z o.o. w podatku dochodowym od osób prawnych.

Kontrolujący ustalili, że spółka zawyżała koszty związane z opłatami za używanie znaków towarowych. KAS zobowiązała spółkę do wpłaty podatku dochodowego od osób prawnych wraz z odsetkami w wysokości ponad 9 mln zł. Ustalenia KAS wykazały, że nieprawidłowości mogły wystąpić również w innych okresach, dlatego zdecydowano o wszczęciu kontroli celno-skarbowych za kolejne lata. Spółka skorzystała z uprawnienia do skorygowania deklaracji w zakresie objętym tymi kontrolami oraz wpłaciła do budżetu państwa podatek dochodowy w łącznej kwocie ponad 20 mln zł.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-10-15 21:33:03 [5.173.59.*] id:1602828  
Król Forum: Napisał postów [1194], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Słaby księgowy był :(

Nick:
Treść: