• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1222
  • Dodano: 2020-10-15 / 16:39
  • Komentarzy: 0

  Pracowity weekend motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team

  Pracowity weekend motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team

  (Fot. Archiwum Hawi Racing Team)

  Pracowity weekend motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team - Tomasz Wikowicz Mistrzem Polski w Rajdach Baja, a Patryk Kuleszo bliski wywalczenia mistrzowskiego tytułu w Cross Country.


  W Drawsku Pomorskim odbyła się trzecia i zarazem ostatnia runda Mistrzostw Polski w Rajdach Baja. W dwudniowej imprezie wystartowało blisko 120 zawodników w samochodach terenowych, ciężarówkach, a także na motocyklach i quadach, którzy ścigali się po poligonie na ponad 300-kilometrowej trasie podzielonej na odcinki specjalne. W gronie motocyklistów rywalizował Tomasz Wikowicz, który podróżował na KTM-ie EXC 450F.

  Reprezentant opolskiego klubu przed rundą finałową w klasyfikacji zajmował pozycję wicelidera. Tym razem pod nieobecność Macieja Giemzy z ORLEN Teamu był najlepszy, dzięki czemu wywalczył swój upragniony tytuł. Wyniki osiągnięte przez Wikowicza dały HAWI Racing Team trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej.

  W tym samym czasie w Ostródzie odbyły się kolejne rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country z udziałem 154 motocyklistów. W zawodach wystartował Patryk Kuleszo, który rywalizował w klasie Junior. W pierwszym dniu był najszybszy, ale w drugim musiał uznać wyższość Konrada Dąbrowskiego (DUUST RACING Warszawa), który ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium. Kuleszo, przy takiej samej ilości zdobytych punktów co zwycięzca, musiał zadowolić się drugim miejscem, a trzeci był Damian Azmin (Automobilklub Głogów). W klasyfikacji sezonu motocyklista opolskiego klubu jest liderem i ma wypracowaną 8-punktową przewagę nad drugim Dąbrowskim. Końcowe rozstrzygnięcia zapadną już w najbliższy weekend w Kwidzynie.

  Z kolei w Nowym Kościele koło Złotoryi odbyła się IV runda popularnego cyklu IPONE Enduro Sprint Series z udziałem motocyklistów HAWI Racing Team. 161 zawodników w zależności od klasy pokonywali 5- lub 4-krotne 18-kilometrową trasę, na której wytyczone zostały dwie wymagające próby: test cross na torze motocrossowym z sekcją extreme oraz enduro w lesie. W najmocniejszej klasie Champion rywalizował Rafał Szymański, który zajął 9. miejsce, zaś Dariusz Nalewajek w klasie E3 był 21. Kolejna przedostatnia runda odbędzie się 25 października na poligonie Winów koło Opola.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".