• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2192
  • Dodano: 2020-10-14 / 09:08
  • Komentarzy: 0

  Sytuacja po ulewach - ponad 70 interwencji straży

  Sytuacja po ulewach - ponad 70 interwencji straży

  (Fot. OSP Nowy Świętów)

   <i>(Fot. Gmina Komprachcice )</i>

  (Fot. Gmina Komprachcice )

   <i>(Fot. OSP Łambinowice)</i>

  (Fot. OSP Łambinowice)

  We wtorek 13 października 2020 roku od 7:30 do dnia 14 października 2020 roku do godziny 6:00 strażacy na terenie województwa opolskiego odnotowali 71 zdarzenia związane z długotrwałymi opadami deszczu.


  Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie nyskim (34) i prudnickim (22). Łącznie w zdarzeniach uczestniczyło 134 zastępy PSP i OSP w sile 648 strażaków.

  W dwudziestu jeden przypadkach strażacy interweniowali przy zalanych piwnicach, a w czternastu przypadkach zdarzenia dotyczyły zalewanych posesji. Pozostałe interwencje dotyczyły zalanych dróg, zatorów na rzece oraz monitoringu stanu rzek.

  Ważniejsze zdarzenia:
  1. W miejscowości Morów (powiat nyski), w wyniku spiętrzającej się wody w rzece Biała Głuchołaska rozpoczęto zabezpieczanie posesji przy pomocy worków z piaskiem.

  2. W miejscowości Racławice Śląskie (powiat prudnicki) doszło do wystąpienia wody z rzeki. Obecni na miejscu strażacy prowadzili działania ratownicze w celu obrony miejscowości przed zalaniem.  Po porannym objeździe sytuacja w wielu miejscach bardzo trudna, jednostki OSP pracują w terenie (dziękuję druhom). Mam świadomość, że rowy są niedrożne, drogi w złym stanie, ale tak dużego napływu wody nie są w stanie zbierać nawet wyczyszczone rowy czy studzienki kanalizacyjne, jesteśmy po nocnej walce z przepompowniami, które też odmawiają posłuszeństwa. Tam gdzie jest bardzo źle, są podtopione posesje prosimy o kontakt. Bardzo przepraszam za wszystkie problemy i kłopoty związane z intensywnymi opadami i bardzo proszę w miarę możliwości o wyrozumiałość. Leonard Pietruszka
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".