• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2806
  • Dodano: 2020-10-13 / 15:00
  • Komentarzy: 2

  Jechał rowerem po autostradzie A4

  Jechał rowerem po autostradzie A4

  (KPP Krapkowice)

  Nietypową interwencję przeprowadzili w miniony piątek krapkowiccy policjanci. Autostradą A-4, "pod prąd" jechał rowerzysta. Kiedy nietrzeźwy mieszkaniec Gogolina, zorientował się, że jedzie w złym kierunku, wziął rower "pod pachę" i przeszedł na drugą stronę jezdni. Tam kontynuował swoją podróż. 31-latek mając blisko promil alkoholu w organizmie, jechał do swojej dziewczyny. Szybkie działanie służb zapobiegło realnemu zagrożeniu dla niego i innych uczestników ruchu drogowego.

  W miniony piątek, o godzinie 20:00 dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał informacje, że w rejonie 256 kilometra autostrady A-4, w kierunku Wrocławia, "pod prąd" jedzie rowerzysta. Policjant natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

  Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę jednośladu na pasie awaryjnym w kierunku Katowic. Jak ustalili policjanci, kiedy 31-latek zorientował się, że jedzie w złym kierunku wziął rower "pod pachę" i nie zważając na duży ruch ani ogromne niebezpieczeństwo, przeszedł na drugą stronę jezdni. Tam kontynuował swoją podróż.

  Rowerzystą okazał się mieszkaniec Gogolina. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do dziewczyny, a nawigacja pokierowała go najszybszą drogą. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miłośnik jednośladów miał blisko promil alkoholu w organizmie.

  W związku z kierowaniem rowerem w stanie nietrzeźwości oraz poruszaniem się nim po autostradzie policjanci ukarali mężczyznę mandatami. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do żadnego zdarzenia.

  Policja przypomina!

  Rowerzyści nie mogą korzystać z autostrad czy dróg ekspresowych. Drogi te nie są dla nich przeznaczone. Dotyczy to także przypadku poruszania się pasem awaryjnym lub poboczem.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-14 06:10:57 [165.225.73.*] id:1602706  
  dontomasso: Napisał postów [3478], status [VIP] Reputacja
  jak by szedl do dziewczyny to by moze i doszedl. a tak jeszcze mandat zaplaci

  Nick:
  Treść:
  2020-10-13 20:09:23 [185.127.22.*] id:1602696  
  Rolnikos: Napisała postów [9025], status [VIP] Reputacja
  Chciał do dziewczyny :)

  Nick:
  Treść: