• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1806
  • Dodano: 2020-10-08 / 13:58
  • Komentarzy: 0

10 kolejnych zawodników Gwardii Opole z pozytywnym wynikiem na COVID-19

 
 
10 kolejnych zawodników Gwardii Opole z pozytywnym wynikiem na COVID-19

(Fot. Dżacheć)

Sanepid potwierdził kolejne przypadki koronawirusa w Gwardii Opole. Pozytywne wyniki testów otrzymało jeszcze dziesięć osób.


Kolejne 10 osób z zespołu Gwardii Opole jest zakażonych koronawirusem. Przypomnijmy, że Urząd Miasta Opola poinformował o pierwszym przypadku 3 października. Kwarantanną na czas wykonania testów objęty został wtedy cały zespół wraz z trenerami i fizjoterapeutą. - Cały zespół Gwardii Opole przebywa na kwarantannie. Urząd Miasta Opola informuje na bieżąco o rozwoju sytuacji - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

Koronawirus również w kolejnych szkołach podstawowych. Potwierdzono zakażenia koronawirusem wśród nauczycieli i uczniów szkół podstawowych nr 5 i 24.

- W PSP nr 5 w Opolu jako pierwszy pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał jeden z nauczycieli, o czym informowałam Państwa już wczoraj. Kwarantannie nie poddano jednak żadnego z uczniów, bowiem od tygodnia nauczyciel nie był w szkole. Dziś dotarły do nas informacje o COVID-19 u dwóch uczniów tej szkoły (niezależne od zakażonego nauczyciela, bo nie prowadził w tych klasach zajęć )- z klas 1C i 5D - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak.

Sanepid zdecydował o kwarantannie dla 64 uczniów. Kwarantannie poddano także sześciu nauczycieli. Potrwa ona do 15 października.

Pozytywny wynik testu otrzymała także nauczycielka z PSP24. Sanepid nie zdecydował o kwarantannie nauczycieli, ani uczniów. Zajęcia były bowiem prowadzone w maseczkach oraz z zachowaniem dystansu społecznego.

Przypomnijmy, że zakażenie COVID-19 wykryto już u uczniów PSP nr 20, 2, 31, 11, w żłobku nr 2, Liceum Ogólnokształcącym nr 2, 3, Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, Zespole Szkół Elektrycznych, przedszkolu nr 29 oraz u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.


reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".