• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3700
  • Dodano: 2020-10-06 / 19:00
  • Komentarzy: 0

  Szczęśliwy finał poszukiwań w okolicy miejscowości Warmątowice w powiecie strzeleckim

  (Fot. OSP Suchy Bór)

  Poszukiwania starszego mężczyzny okazały się mieć szczęśliwy finał. Do akcji wkroczyła grupa poszukiwawcza Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Borze.


  6 października 2020 roku o godzinie 8:41 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich otrzymał od Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zapotrzebowanie na pomoc strażaków w poszukiwaniach zaginionego starszego mężczyzny w okolicy miejscowości Warmątowice.

  Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował zastęp z JRG w Strzelcach Opolskich wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Warmątowicach, Strzelcach Opolskich, Błotnicy Strzeleckiej, Rożniątowie oraz Osieku. Zgłosił również zapotrzebowanie do Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu na zastęp grupy poszukiwawczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Borze.

  Po przybyciu do wyznaczonego rejonu koncentracji zastępów ratowniczych wyznaczonego przez Policję w miejscowości Warmątowice określono rysopis i wiek poszukiwanego.

  W działaniach poszukiwawczych udział brali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

  Działania polegały na:
  - wyznaczeniu przez Policję rejonu poszukiwań,
  - podzieleniu przybyłych zastępów na grupy poszukiwawcze,
  - wskazaniu obszarów poszukiwań,
  - podjęciu działań poszukiwawczych.

  W trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich otrzymała informację o potencjalnym miejscu pobytu poszukiwanego. Na miejsce skierowano strażaków oraz policjantów celem przeszukania terenu przy torach kolejowych od wiaduktu w Warmątowicach w kierunku miejscowości Błotnica Strzelecka. Po kilkunastu minutach osoba poszukiwana została odnaleziona, była przytomna i znajdowała się przy nasypie kolejowym.

  Dalsze działania skupiły się na:
  - udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy,
  - przekazaniu poszkodowanego przybyłym na miejsce zdarzenia ratownikom medycznym,
  - transporcie poszkodowanego na desce ortopedycznej przy użyciu quad-a do karetki, która znajdowała się w znacznej odległości przy DK 94.

  Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom ratowniczym wszystkich podmiotów ratowniczych biorących udział w poszukiwaniach udało się uratować bezcenne życie.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".