• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 826
  • Dodano: 2020-10-06 / 13:02
  • Komentarzy: 0

Gwardyjscy judocy z niepełnosprawnościami wywalczyli medale na Mistrzostwach Polski

 
 
Gwardyjscy judocy z niepełnosprawnościami wywalczyli medale na Mistrzostwach Polski

(Fot. Piotr Kumiec)

Opolscy judocy z niepełnosprawnościami pokazali swoją świetną dyspozycję podczas VIII Mistrzostw Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Judo.


W minioną niedzielę w Luboniu koło Poznania odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Judo. W imprezie wystartowała 6-osobowa reprezentacja klubu TS Gwardia Opole. W przeddzień odbył się trening obserwowany, gdzie organizatorzy i trenerzy przyglądali się sprawności fizycznej uczestników oraz posiadanych przez nich umiejętności.

Na tej podstawie, oraz uwzględniając wagę zawodników, zostali oni podzieleni na odpowiednie grupy, w których rywalizowali pomiędzy sobą o tytuły i medale. Podopieczni trenera Lesława Licznara stoczyli wiele pasjonujących pojedynków pozostawiając na macie dużo serca i potu.

W gwardyjskiej ekipie zadebiutowała Nikola Gruszczyńska - uczennica PSP-3 Brzeg, wychowanka trenera Janusza Pawlaka, dla której były to pierwsze zawody. Nasza dżudoczka wygrała swoje walki i zasłużenie sięgnęła po mistrzowski tytuł. Złote medale wywalczyli także Daniel Przybyła i Adrian Pietruska, którzy byli poza zasięgiem rywali, ponieważ wszystkie walki wygrali przed czasem. Dobre wrażenie pozostawili po sobie Krzysztof Wieczorek i Dominik Wilczek, którym w jednej grupie przyszło się zmagać z mocnymi rywalami z Elbląga i Sosnowca. Obaj musieli uznać wyższość faworyzowanych judoków z północy Polski, ale poradzili sobie z doświadczonym zawodnikiem ze Śląska i ostatecznie pomiędzy sobą stoczyli bratobójczy bój o brązowy medal, a w tej konfrontacji lepszy okazał się Wieczorek.

W walkach w parterze (ne-waza) dużą niespodziankę sprawił Piotr Stelmach. Odniósł on dwa zwycięstwa, ale w decydującej rozgrywce musiał uznać wyższość swojego rywala i tym samym zdobył srebrny medal.


Złoty medal:

- Nikola Gruszczyńska
- Adrian Pietruska
- Daniel Przybyła

Srebrny medal:

- Piotr Stelmach
Brązowy medal:
- Krzysztof Wieczorek

Miejsce IV:

- Dominik Wilczek


reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".