• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2168
  • Dodano: 2020-10-03 / 12:17
  • Komentarzy: 0

  Wystartował 10. Opolski Festiwal Fotografii

  (Fot. Off)

  Wystartował 10. Opolski Festiwal Fotografii. W programie wydarzenia wiele wystaw i spotkań ze znanymi i uznanymi fotografikami.


  Wielkie otwarcie Festiwalu miało miejsce w piątek 2 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na pierwszych wystawach mogliśmy obserwować prace m.in. Mariusza Foreckiego "Mechanizm", Mateusza Matuszczaka laureata konkursu "Pokaż się", "Gadhimai - not just blood". Na opolskim Rynku można oglądać jedną z wystaw plenerowych.

  - Cieszę się, że Opolski Festiwal Fotografii okazał się odporny na światowy kryzys spowodowany koronawirusem i mimo przeciwności udało się go zorganizować. Dzięki temu już po raz 10. możemy w Opolu oglądać zdjęcia, które są prawdziwymi dziełami sztuki - zaznacza prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

  - Możemy oglądać zdjęcia takich fotograficznych sław, jak Tomasz Gudzowaty, Witold Krassowski i Tomasz Lazar. Na pewno ważne jest to, że przez te 10 ostatnich lat oglądaliśmy w Opolu 1-3 wystawy indywidualne fotografików, których nie powstydziłyby się najbardziej renomowane galerie - tłumaczy Sławoj Dubiel z Fundacji 2.8 organizującej wydarzenie.

  W zestawie Skaters Tomasz Gudzowaty zaprosi nas do podejrzenia fragmentu świata spoza oficjalnego systemu. Bohaterowie jego fotografii pochodzą z najbiedniejszych dzielnic Meksyku. Tomasz Lazarbył obecny na największych światowych pokazach mody. FASHIONPHILOSOPHY odkryje przed nami świat ukryty za kulisami. Love krowe z kolei to czas ostatniej, schyłkowej dekady PRL. Witold Krassowski przedstawi nam czas nie tak dawny, ale dla jednych nie znany, dla innych powoli zacierający się w pamięci

  Jak podkreślają organizatorzy, ważnym elementem tegorocznego festiwalu jest gazeta festiwalowa. To w niej zamieszczane będą rozmowy z twórcami. Tradycyjne spotkania autorskie ze względu na koronawirusa zostały w tym roku ograniczone do minimum. Gazeta będzie rozdawana na wydarzeniach festiwalowych, dostępna będzie również jako wkładka w lokalnym dzienniku.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".