• Wyświetleń: 1502
    • Dodano: 2020-10-02 / 10:39

AZS Politechnika Opolska obroniła tytuł Akademickich Mistrzów Polski w piłce ręcznej

(Fot. fot. Michał Walusza)

Żeńska drużyna Uniwersytetu Gdańskiego i męska Politechniki Opolskiej wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej, które zakończyły się w czwartek w Chorzowie i Siemianowicach Śląskich. Opolanie tym samym obronili tytuł najlepszej akademickiej drużyny w kraju.

Finał turnieju pań był bardzo zacięty - do przerwy zespół Uniwersytetu Gdańskiego remisował z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie 8:8. W drugiej połowie lepsze okazały się jednak gdańszczanki, które wygrały 20:18. Z kolei finał turnieju mężczyzn był zdecydowanie bardziej jednostronny - do przerwy Politechnika Opolska prowadziła z Uniwersytetem Zielonogórskim 18:10, by ostatecznie wygrać 32:22. Brązowe medale zdobyli - wśród kobiet Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, a wśród mężczyzn Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju pań uznana została Julia Wtulich (Uniwersytet Gdański), a najlepszym zawodnikiem turnieju panów wybrano Macieja Zarzyckiego (Politechnika Opolska). Najepszymi bramkarzami zostali Alicja Klarkowska (AWF Warszawa) i Dawid Balcerek (Politechnika Opolska). Z tytułami najlepszych strzelców wyjechali z Katowic zawodniczka i zawodnik Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie - Małgorzata Granicka i Filip Fąfara.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu, a także dofinansowane są ze środków miasta Chorzów i miasta Siemianowice Śląskie. Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej

Turniej kobiet

Mecz o 1. miejsce: UG Gdańsk - ALK Warszawa 20:18 (8:8)
    Mecz o 3. miejsce: UW Warszawa - AWF Warszawa 17:23 (11:11)
    Mecz o 5. miejsce: PŁ Łódź - AGH Kraków 17:12 (9:5)
    Mecz o 7. miejsce: PG Gdańsk - UE Katowice 19:23 (11:10)