• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1689
  • Dodano: 2020-10-01 / 16:42
  • Komentarzy: 0

  Praktyka uczniowska na bardzo wysokim poziomie dzięki pracowni gastronomicznej

  Praktyka uczniowska na bardzo wysokim poziomie dzięki pracowni gastronomicznej

  (Fot. Dżacheć)

  Pracownia w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu powstała w ramach projektu Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach . Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej.


  Cały projekt to koszt ponad 30 mln złotych, a na samą kuchnię przeznaczono kwotę około 6 milionów złotych. Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu podkreśla, że uczniowie idąc do pracodawcy będą mogli spokojnie podejść do stanowiska pracy i być dobrymi pracownikami.

  - Oddajemy ostatni etap inwestycji, która jest częścią większego projektu o zasięgu regionalnym. Okazuje się, że oprócz tego, że potrzebni są naukowcy i menadżerowie to bardzo potrzebni są fachowcy z różnych branż i te branże zostały zdefiniowane. Mamy szczęście, że w Opolu mamy wyspecjalizowaną jednostkę, w której odbywa się kształcenie w różnych zawodach. Właśnie w tym obiekcie zrealizowaliśmy szereg inwestycji - mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

  W pracowni będą wykuwane nowe talenty gastronomiczne. Pracownia jest bardzo nowoczesna i otwiera bardzo duże możliwości przed kształcącymi się tam uczniami. Przede wszystkim może zastąpić odbywane dotychczas praktyki w zakładach pracy.

  - Szkoły branżowe, zawodowe i techniczne mają się dobrze. Być może pracownie, które tutaj powstały będą jeszcze bardziej potrzebne niż zdawało nam się wcześniej, ponieważ ze względu na COVID-19 mamy problem z praktykami zawodowymi w zakładach pracy. Wszystkie pracownie są nowoczesne i w zasadzie ten standard, który jest tutaj przygotowany młodzież spotka w zakładach pracy - mówi Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".