• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 6854
  • Dodano: 2020-10-01 / 10:02
  • Komentarzy: 3

Kryminalni z Kluczborka zlikwidowali plantację marihuany

 
 
Kryminalni z Kluczborka zlikwidowali plantację marihuany

(KPP Kluczbork)

70 krzaków konopi i ponad 4 kilogramy gotowej marihuany zabezpieczyli kluczborscy kryminalni. Plantacja konopi znajdowała się w gminie Wołczyn. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 150 000 zł. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 lat. Sąd wobec jednego nich zastosował areszt. Za tego typu przestępstwo mężczyznom może grozić nawet 8 lat więzienia.

Na początku września, policjanci wydziału kryminalnego z kluczborskiej komendy zlokalizowali miejsce, w którym założona została nielegalna plantacja konopi indyjskich. Podczas realizacji zabezpieczyli 70 krzewów konopi, znajdujących się w różnych fazach wzrostu.

W czasie przeszukania posesji w gminie Wołczyn, funkcjonariusze znaleźli również ponad 4 kilogramy gotowej marihuany. Policjanci zabezpieczyli też oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyku. Funkcjonariusze szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków może przekroczyć 150 000 zł.

W wyniku podjętych działań kryminalni do sprawy zatrzymali dwóch 25-latków. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd w przypadku jednego z nich zadecydował o tymczasowym aresztowaniu, natomiast drugi z mężczyzn oddany został pod dozór policji.

Uprawa konopi, innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-10-01 15:20:08 [198.24.162.*] id:1602286  
Godspeed000: Napisał postów [57], status [rozkręca się] Reputacja
Uważam też, że Miasto Opole zasługuje już na własne Plantacje Strategiczne.Zatrzymajmy Pieniądze w Opolu!!! Nie zezwólmy by Pieniądz za Trawkę wędrował do kieszeni hodowców z innych Miast czy nawet państw.Sugeruję by każdy Uczciwy Plantator zgłosił się jakoś dyskretnie na Policję Antynarkotykową i oświadczył, że Uprawia Konopie i jakoś udowodnił, że odprowadza podatki a jego Produkt jest Najwyższej Jakości.Myślę, że to Dobry Pomysł. Nie zezwólmy na odpływ Zielonego Kapitału z Opola! :-)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-10-02 12:35:38 [82.173.97.*] id:1602305  
Piratus: Napisał postów [308], status [maniak] Reputacja
Ale down, ziolo jest nielegalne w Polsce wiec o jakim ujawnianiu i o jakim odprowadzaniu podatkow ty chlopie mowisz? Cos ci sie pomylilo z konopia przemyslowa.
2020-10-01 15:19:21 [198.24.162.*] id:1602285  
Godspeed000: Napisał postów [57], status [rozkręca się] Reputacja
Podczas ostatniego newsa na 24opole o likwidacji Plantacji pisałem o możliwej inflacji wartości pośród niektórych funkcjonariuszy Służb Antynarkotykowych.Jednak ostatnio przeczytałem, że mogłem dopuścić się błędu atrybucji lub może nawet i innych i błędów z psychologii.Na dodatek wydarzenia minionych dni wskazują na to, że faktycznie mogłem się pomylić lub zastosować w swojej ocenie sytuacji "zawężony system wartości" co mogło zaskutkować możliwym błędem oceny tejże sytacji.Zmuszony więc jestem by darzyć Szacunkiem wszystkich i bez wyjątku przedstawicieli Służb Antynarkotykowych z Opola, z którymi miałem sposobność jakoś Współpracować.Oznajmiam też, że dzisiejsze sprostowanie nie pojawia się pod wpływem grożby, szantażu czy jakiejkolwiek innej formy przymusu.Za możliwy błąd -Przepraszam :-)

Nick:
Treść: