• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6390
  • Dodano: 2020-09-26 / 18:20
  • Komentarzy: 0

  Rajd Festiwalowy już jutro. Szykują się utrudnienia!

  Rajd Festiwalowy już jutro. Szykują się utrudnienia!

  (Fot. Archiwum)

  27 września po raz 51 odbędzie się w Opolu Rajd Festiwalowy. Zdecydowano, że tegoroczna impreza zostanie rozegrana w formie Super Sprintu co pozwoli na start w imprezie załogom dysponującym sprawnym samochodem (z ważnymi badaniami technicznymi), których kierowca i pilot mają ukończone 18 lat.


  Bazą 51 Rajdu Festiwalowego będzie Centrum Handlowe "Karolinka" natomiast Próba Sportowa zlokalizowana będzie w rejonie ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego. Próba będzie przejeżdżana trzykrotnie. Start pierwszej załogi został przewidziany na godzinę 12:00.

  W związku z imprezą organizowaną przez Automobilklub Opolski, niektóre ulice będą zamknięte. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin popołudniowych.

  Impreza będzie odbywać się na rondzie im. Rozwadowskiego w Opolu, start z pod CH Karolinka a meta na obwodnicy Piastowskiej. Zamknięte będą: obwodnica Piastowska w obu kierunkach od węzła z ulicą Niemodlińską do węzła z obwodnicą Północną, ulica Wrocławska od ronda im. Rozwadowskiego (włącznie) do skrzyżowania z ulicą Wspólną oraz skrzyżowania dróg z ulicą Technologiczną pomiędzy CWK, a CH Karolinka. Otwarte będą natomiast: Bierkowicka, Wspólna z możliwością skrętu w lewo w ul. Wrocławską i Wrocławska od strony Wrzosek.

  Na uczestników czeka próba sprawnościowa o długości 2 km o nawierzchni asfaltowej przejeżdżana trzykrotnie. Jest ona zlokalizowana w rejonach ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego i nowo zbudowanego węzła drogowego będącego skrzyżowaniem ul. Wrocławskiej i Obwodnicy Piastowskiej. Rozpoczęcie rywalizacji (start pierwszej załogi) jest planowane na godz. 12:00.

  51 Rajd Festiwalowy to również II runda Proto Cars Rally Challenge, firmowaną przez znakomitego kierowcę rajdowego i wyścigowego Pawła Dytko. Nagrodą główną za wygranie całego cyklu są jednodniowe testy zimowe samochodem Proto (w podstawowej specyfikacji Gr N) na torze treningowym w Austrii.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".