• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2482
  • Dodano: 2020-09-19 / 18:02
  • Komentarzy: 1

  100 kilogramów śmieci wyniesiono z Gór Opawskich. Udana akcja Ruchu Polska 2050

  100 kilogramów śmieci wyniesiono z Gór Opawskich. Udana akcja Ruchu Polska 2050
   <i>(Fot. Ruch Polska 2050)</i>

  (Fot. Ruch Polska 2050)

  Akcję zorganizowała liderka powiatu nyskiego ruchu Polska 2050- Lucyna Czupkiewicz-Dudek. Ochotnicy znaleźli się błyskawicznie, a z trasy na Kopę Biskupią wynieśli...100 kg śmieci!


  12 września odbyło się wielkie sprzątanie najwyższej góry na terenie Gór Opawskich, czyli Kopy Biskupiej. Akcję zorganizowała liderka powiatu nyskiego ruchu Polska 2050 - Czupkiewicz-Dudek Lucyna. Do akcji dołączyły ekipy z całego województwa. Stawili się wolontariusze z powiatów: nyskiego, opolskiego, prudnickiego, strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. W akcji uczestniczył też lider wojewódzki Dariusz Zięba.

  - W sumie przybyło około 20 osób, w różnym wieku. Najmłodsza uczestniczka to ośmioletnia Lenka, najstarsi liczyli sobie lat 60+. Ponieważ jest to "żółty" ruch Szymona Hołowni do sprzątania został wybrany szlak żółty.
  Sprzątanie zaczęło się od "Ziemowita", następnie dojście do schroniska, krótki odpoczynek i wyżej na sam szczyt, żeby z wieży widokowej podziwiać panoramę województwa. A że nie samym sprzątaniem człowiek żyje było też oczywiście pieczenie kiełbasek na szczycie z pięknymi widokami w tle - czytamy w relacji Polska 2050 Opolskie na Facebooku.

  Grupa zeszła również szlakiem żółtym aż do parkingu w Pokrzywnej. Jak się okazało, ochotnicy tak zaangażowali się w pomoc, że po zakończeniu przejścia żółtym szlakiem rozpoczęli sprzątanie na szlaku czerwonym od schroniska do Przełęczy Mokrej. Jak informują organizatorzy wydarzenia - zebrano w sumie ponad 100 kg różnych śmieci. Najwięcej, niestety butelek i puszek po piwie.

  - Po drodze były też rozmowy ze spotkanymi turystami. Ciekawa była dyskusja z panią - przeciwniczką Szymona Hołowni. Każdy został przy swoim zdaniu, ale połączył nas cel: czystość przyrody. Pani poprosiła o worek i sama zaczęła zbierać śmieci. Można? Można! Możemy się różnić, ale możemy też znaleźć coś, co nas łączy. W końcu - jak mawia Szymon Hołownia: jedność to nie jednolitość. To pojednana różnorodność - podkreślają organizatorzy akcji.

  - To nie jest wielka polityka, to są male kroki na drodze do lepszego, a te są o wiele ważniejsze niż trybuny i wywiady w TV....tym bardziej, ze dzieci aktywnie w tym uczestniczą - komentują internauci.

  Ruch Polska 2050 zapowiada kolejne podobne akcje.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-19 23:10:05 [80.49.40.*] id:1601909  
  chrząszcz: Napisał postów [5054], status [VIP] Reputacja
  tylko chwalić ... szkoda, że sprzątają po bezmózgowcach

  Nick:
  Treść: