• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3257
  • Dodano: 2020-09-16 / 12:22
  • Komentarzy: 1

Wjechał w przepust wodny - miał blisko 3 promile

 
 
Wjechał w przepust wodny - miał blisko 3 promile

(KPP Brzeg)

Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach w naszym regionie. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców, a każdy sygnał od innych użytkowników dróg jest weryfikowany. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i nie zdają sobie sprawy, jak ogromnym zagrożeniem są, kiedy jeżdżą nietrzeźwi. Przez ostatnie dni brzescy policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał blisko 3 promile - swoim audi wjechał w przepust wodny.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy za kierownicę swoich samochodów wsiedli nietrzeźwi. Każdy z nich stracił już swoje uprawnienia, a sąd zdecyduje o ich dalszym losie.

Do jednego z tych zdarzeń doszło 15 września w gminie Lewin Brzeski. Tam funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi. Siedzący za kierownicą mężczyzna dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 23 km/h. Już podczas rozmowy z 33-latkiem funkcjonariusze wyczuli alkohol, a późniejsze badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Natomiast kilka dni wcześniej policjanci z brzeskiej drogówki zostali skierowani do jednej z miejscowości w gminie Grodków. Miało tam dojść do zdarzenia drogowego. Szybko się okazało, że odpowiedzialny za nie, 39-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Z ustaleń policjantów wynika, że stracił panowanie nad swoim audi i uderzył w przepust wodny. Mężczyzna podróżował sam i z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w Lewinie Brzeskim. Tam 21-latek nie zapanował nad swoim fordem i uderzył w drugi zaparkowany samochód. Tym razem urządzenie pokazało, że młody kierowca w organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak najbardziej dotkliwe konsekwencje to te moralne. Wówczas do końca życia na nietrzeźwym kierowcy ciąży brzemię czyjejś krzywdy - utraty zdrowia lub nawet życia. Za każdym takim zdarzeniem kryje się również ludzka tragedia. Ktoś traci zdrowie, a za tym zdolność utrzymania siebie i rodziny. Ktoś inny traci ojca, dziecko czy kogoś bliskiego. Dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca jest nietrzeźwy zadzwońmy pod nr 112 i poinformuj policjantów. Sami też nigdy nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu, miejmy z tyłu głowy jakie konsekwencje możemy ponieść.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-09-16 13:49:20 [31.0.36.*] id:1601818  
Król Forum: Napisał postów [1088], status [stały bywalec] Reputacja
Jak mia 3 promile to jest niewinny :)

Nick:
Treść: