• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3792
  • Dodano: 2020-09-16 / 10:13
  • Komentarzy: 1

  Nowa odsłona Jarmarku Franciszkańskiego już w weekend. Bez pamiątek i atrakcji zewnętrznych

  Nowa odsłona Jarmarku Franciszkańskiego już w weekend. Bez pamiątek i atrakcji zewnętrznych
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Ze względu na czas pandemii Jarmark w tradycyjnej postaci nie może się odbyć. Przedstawiciele miasta oraz wspólnota zakonna nie zapomina jednak o Jarmarku i chce przeżyć ten czas w sposób który o tej ważnej imprezie przypomni.


  Ponieważ nie można przeprowadzać działań zewnętrznych, wszystko odbędzie się w obrębie kościoła. Nie będzie więc 21. Jarmarku Franciszkańskiego, a odbędzie się w zamian pierwszy "Czas Jarmarku", który będzie polegał na przeżywaniu wydarzeń w kościele.

  W tym roku nie będziemy mogli przejść się po bogatych kramikach z pamiątkami czy tradycyjnymi potrawami. W planie są: spektakl "Tajemnica Eucharystii", koncert organowy Michała Szostaka czy koncert Gospel w wykonaniu Gabi Gąsior i Holy Noiz. Koncerty poprowadzą Maria Aneta Skiba i Andrzej Skiba.

  - Już dzisiaj, ze względu na obostrzenia sanitarne, które nas obowiązują, serdecznie zapraszamy na Czas Jarmarku Franciszkańskiego, który ograniczy się tylko do działań wewnątrz naszego kościoła. Chce zaprosić także rodziny na 19 września, kiedy nastąpi inauguracja roku szkolnego. Co roku te spotkania rodzin podczas Jarmarku również się odbywały - słyszymy.

  - Nie można olimpiady zrobić w sali gimnastycznej, skoro nie możemy zrobić Jarmarku na sto procent to go nie robimy, a Czas Jarmarku jest takim wydarzeniem zastępczym na które serdecznie zapraszamy - dodają Franciszkanie.

  "Czas Jarmarku" będzie odbywać się w najbliższy weekend 19 i 20 września. Szczegółowy program imprezy przedstawiony został na plakacie.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-17 06:10:40 [165.225.73.*] id:1601838  
  dontomasso: Napisał postów [3572], status [VIP] Reputacja
  "Ze względu na czas pandemii" - kto i kiedy oglosil ten "stan wyjatkowy"???

  Nick:
  Treść: