• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1825
  • Dodano: 2020-09-15 / 18:32
  • Komentarzy: 1

Przed nami kolejny etap remontu na autostradzie A4

 
 
Przed nami kolejny etap remontu na autostradzie A4

(Fot. GDDKiA)

Drogowcy rozpoczną kolejny etap prac remontowych na autostradzie A4.

Od środy 16 września wykonawca przystąpi do ustawiania oznakowania i barier separacyjnych na odcinku A4 od km 266 do km 269 (okolice MOP Wysoka). Ruch na tym odcinku zostanie przełożony z jezdni północnej na jezdnię południową, a kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i Wrocławia. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Aktualnie trwają prace przy wykonywaniu warstw wiążącej i ścieralnej oraz prace wykończeniowe na GDDKiA poboczach. Jednocześnie w ramach prac mostowych malowane są bariery i gzymsy, oraz wykonywana jest dylatacja bitumiczna.

Informacje o prowadzonym remoncie są wyświetlane na tablicach zmiennej treści. Na dojazdach i na długości remontu zapewniona jest woda dla kierowców, a na dojazdach do remontu ustawione są toalety przenośne. Apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do wprowadzonego na tym odcinku oznakowania, ograniczenia prędkości oraz jazdy na suwak, co przyczynia się do minimalizowania zatorów na drodze.

Zakres prac przewidzianych remontem na odcinku ok. 12 km obejmuje nie tylko wymianę całej warstwy ścieralnej i wiążącej ale również odcinkowo podbudowę, remont odwodnienia oraz wykonanie oznakowania poziomego w technologii grubowarstwowej. W ramach prac przeprowadzony zostanie remont obiektów mostowych, montaż punktowych elementów odblaskowych, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy gruntowych wraz z obsianiem trawą. Zamontowane zostaną barier linowe na przejazdach awaryjnych oraz wymienione bariery betonowe. Prace remontowe planujemy zakończyć do końca listopada br.

GDDKiA przypomina jednocześnie o całodobowym numerze informacji drogowej 19111.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-09-16 06:04:02 [165.225.73.*] id:1601804  
dontomasso: Napisał postów [3373], status [VIP] Reputacja
"prace wykończeniowe na GDDKiA poboczach" - co to sa te GDDKiA pobocza?

Nick:
Treść: