• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8911
  • Dodano: 2020-09-13 / 14:30
  • Komentarzy: 2

  7 szkół w województwie opolskim z powodu koronawirusa weszło w tryb "hybrydowy"

  7 szkół w województwie opolskim z powodu koronawirusa weszło w tryb "hybrydowy"

  (Fot. Archiwum)

  Ze względu na pandemie koronawirusa nie trzeba było długo czekać na problemy ze zdrowiem w szkołach na Opolszczyźnie. Po niecałych dwóch tygodniach nauczania już 7 szkół zmierzyło się z nauczaniem hybrydowym.


  Już w drugim tygodniu, jak uczniowie wrócili do szkół pojawiły się problemy chorobowe i podejrzenia zachorowań na COVID-19. Zgodnie z zapowiedziami, wymusiło to częściowe przejście na nauczanie on-line w tych szkołach.

  Obecnie w tryb hybrydowy przeszły szkoły: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Nysie, Liceum Ogólnokształcące Carolinum w Nysie, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, Zespół Szkół nr 2 CKU w Kluczborku i Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu.

  Od poniedziałku 14 sierpnia system hybrydowy zażegna Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrzeniu Wielkim. - Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zawieszenie zajęć dla uczniów klas IVa i IVc zakończy się w środę 9 września 2020r. W czwartek 10 września uczniowie tych klas mogą wrócić na zajęcia stacjonarne do szkoły. Uczniowie klasy IVb mają zawieszenie zajęć i uczestniczą w zdalnym nauczaniu do poniedziałku 14 września włącznie - czytamy w komunikacie PSP w Dobrzeniu Wielkim.

  Od 10 września jedna z klas w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu decyzją sanepidu poddana została kwarantannie. W izolacji jest jedna z klas maturalnych i 6 kolejnych nauczycieli.

  Do 14 września trwa izolacja uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu po tym, jak koronawirusa potwierdzono u ucznia klasy drugiej technikum. Po uzgodnieniach z sanepidem, na kwarantannę zdecydowano się wysłać 33 uczniów oraz sześciu nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia tej klasy w piątek 4 września.

  Nauka hybrydowa to połączenie lekcji przeprowadzonych zdalnie i w szkołach. Taka forma organizowania zajęć ma być wprowadzana w szkołach, które znajdują w miejscach, gdzie rozprzestrzenia się koronawirus.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-13 19:01:55 [62.216.208.*] id:1601732  
  golff: Napisał postów [208], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  A kiedyś uczniowie nigdy nie chorowali? A jak chorowali to i tak nauka odbywała się w szkole.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-09-13 20:36:22 [178.252.17.*] id:1601735  
  PauloOp23: Napisał postów [3599], status [VIP] Reputacja
  Ale to nie ta sama choroba. Tamte były z objawami. Kiedyś tez ni było mowy o załatwieniu zwolnienia przez telefon a teraz pyk i jest.