• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6055
  • Dodano: 2020-09-11 / 11:32
  • Komentarzy: 2

Kundelek konał w rowie przez 3 dni, a labradorka szukała pomocy

 
 
Kundelek konał w rowie przez 3 dni, a labradorka szukała pomocy
 <i>(Fot. Towarzystwo Ochrony Zwierząt)</i>

(Fot. Towarzystwo Ochrony Zwierząt)

Ranny kundelek leżał długi czas w rowie, a jego towarzyszka w typie labradora szukała pomocy. Według relacji, psy widziane były w rowie od trzech dni, a ludzie, którzy przyjeżdżali na kąpielisko, nie zrobili nic, by, chociaż w najmniejszym stopniu, pomóc zwierzętom.

W poniedziałek 7 września do Towarzystwa Ochrony Zwierząt wpłynęła informacja o dwóch psach, które najprawdopodobniej zostały porzucone na terenie kąpieliska w Nowych Siołkowicach.

- Z informacji, które uzyskaliśmy wynikało, że na wspomnianym kąpielisku od kilku dni błąkają się dwa psy - biszkoptowa suczka w typie labradora oraz czarny, podpalany kundelek. Kundelek miał leżeć w pobliskim rowie, pilnowany przez labradora, który zaczepiał ludzi i prosił o pomoc dla swojego towarzysza. Istniało podejrzenie, że kundelek jest po wypadku, ponieważ ciągle leżał w tym samym miejscu i nie mógł się ruszyć, a labrador który był przy nim, strasznie wył i za wszelką cenę szukał pomocy. Niestety, na darmo - piszę Towarzystwo Ochrony Zwierząt.

Według relacji Towarzystwa, psy widziane były w rowie od trzech dni, a ludzie, którzy przyjeżdżali na kąpielisko, nie zrobili nic, by, chociaż w najmniejszym stopniu, pomóc zwierzętom. Nikt z nich nie zainteresował się losem psów, nie wezwał też policji, ani nie powiadomił żadnej organizacji. Dopiero w poniedziałek, późnym wieczorem, na Facebooku pojawiła się krótka informacja, że psy potrzebują pomocy.

- Jak tylko przeczytaliśmy informację o porzuconych psach, natychmiast wyruszyliśmy w drogę. Na szczęście akcja ratunkowa przebiegła w miarę szybko i sprawnie. Około godziny 23:30 oba psy były już zabezpieczone i gotowe na wizytę u weterynarza. Na miejscu okazało się, że kundelek był bardzo wycieńczony, trząsł się przeraźliwie i powłóczył nogami. Natychmiast udzieliliśmy mu pomocy. Piesek został owinięty folią NRC i przeniesiony do samochodu, którym razem ze swoim przyjacielem, chwilę po północy dotarł do gabinetu Przychodni Weterynaryjnej w Popielowie, gdzie, mimo późnej pory, przyjął nas właściciel przychodni - czytamy.

- Po zabezpieczeniu medycznym psów, zostały one przewiezione do naszego domu tymczasowego, gdzie będą czekały na dalszą, bardziej szczegółową diagnostykę, a w przyszłości na nowe domu stałe. Edek - bo tak nazwaliśmy kundelka, mimo wszystko miał dużo szczęścia. Nie mógł liczyć na ludzi, ale była przy nim ona - Zara, piękna i mądra suczka w typie labradora, która za wszelką cenę, z determinacją godną podziwu, starała się pomóc przyjacielowi. Nie zostawiła Edka w potrzebie i w końcu po trzech dniach, swoim zachowaniem, zwróciła uwagę ludzi. Niesamowite jest to, że gdy nasi wolontariusze dotarli na miejsce kąpieliska, do cierpiącego kundelka zaprowadziła ich dumna i szczęśliwa Zara.

Znalezione zwierzęta są pod opieką dobrych ludzi, kundelek wymaga długiej rekonwalescencji. O tym, w jaki sposób można przyczynić się do pomocy tym zwierzętom można przeczytać na Facebooku organizacji Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Obrońcy zwierząt apelują i przypominają, że każdy kto zauważy porzucone zwierzę, szczególnie takie, które błąka się od kilku dni, jest zobowiązany powiadomić policję lub straż miejską. W związku z tym, że teren kąpieliska jest monitorowany, jeszcze dzisiaj Towarzystwo Ochrony Zwierząt złoży zawiadomienie o porzuceniu psów i będzie żądać zabezpieczenia monitoringu i ustalenia, kto mógł dopuścić się tego haniebnego czynu.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-09-11 17:27:16 [5.173.244.*] id:1601692  
emsi: Napisał postów [1520], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Żeby was sskkuurrweyyssyynnyy i wasze nniieeddoojjeebbaannee bombelki spotkało to samo żeby wiedzieć i nie pomoc??

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-09-11 18:00:24 [31.60.27.*] id:1601694  
liberty: Napisał postów [2197], status [Szycha] Reputacja
Ludzie czasami są samolubnymi dupkami widza i gowno ich to interesuje i czego oni w ten sposob swoje bachory uczą??? Na starość ich dzieci mogą ich porzucić tak jak te psy...