• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6989
  • Dodano: 2020-09-07 / 17:31
  • Komentarzy: 2

  Przyznano nagrody 57. KFPP w Opolu

  Nagrodę publiczności im. Karola Musioła zdobyła Stanisława Celińska za piosenkę "Niech minie złość". Nagroda jury trafiła z kolei do Lanberry za "Plan awaryjny".


  Koncert "Premiery" to jeden z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. O główną nagrodę im. Karola Musioła rywalizowało w sumie dziesięciu artystów wyłonionych przez Radę Artystyczną Festiwalu.

  W opolskim amfiteatrze premierowe piosenki zaśpiewali, oprócz Lanberry i Stanisławy Celińskiej Rafał Brzozowski - "Gentleman", PIN - "Samotny dryf", Kombii - "Przetrwamy", Sławek Uniatowski - "Koniec świata", Anna Jurksztowicz - "Jestem taka sama", Mateusz Ziółko - "S.O.S.", Janusz Radek - "Facet został sam" oraz sanah - "No sory".

  - Równo pięćdziesiąt festiwali temu dostałam nagrodę za debiut. Minęło pięćdziesiąt lat i znowu jestem tutaj. Cieszę się, że jestem jeszcze wam potrzebna - powiedziała Celińska po ogłoszeniu wyników plebiscytu.

  Podczas koncertu wystąpili także ubiegłoroczni laureaci - Anna Karwan i Marcin Sójka. Nagrody ZAIKS za muzykę i słowa piosenki otrzymała sanah za piosenkę "No sory".

  Dzień wcześniej nagrodę im. Anny Jantar koncertu "Debiuty" z rąk Natalii Kukulskiej odebrał Kamil Czeszel za utwór "Burze". Publiczność swoją nagrodę przyznała Izabeli Zalewskiej za "Cień nadziei". Kamil Czeszel został także uhonorowany Nagrodą SAWP, a polonijną nagrodę "Artysta bez granic" odebrali Skaldowie.

  Zdjęcie (1/32)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-07 19:00:25 [178.252.17.*] id:1601567  
  PauloOp23: Napisał postów [3650], status [VIP] Reputacja
  Takie pierdoły to piszecie a o tym że w dobrzeniu szkoła jest na kwarantannie oraz że cześć Krapkowickiej od dziś wyłączyli z ruchu to już nie napiszecie.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-09-08 06:19:54 [37.47.178.*] id:1601570  
  ms40: Napisał postów [1202], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Nie szkoła a cztery klasy