• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1964
  • Dodano: 2020-09-05 / 09:02
  • Komentarzy: 0

  Wizytę w ZUS zamów przez internet

  Wizytę w ZUS zamów przez internet

  (Fot. Archiwum)

  Nie musisz czekać na obsługę w placówce ZUS. Możesz umówić się przez internet na konkretny dzień i godzinę. Wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.M

  Profil na PUE ZUS to podstawa

  Opolski ZUS już na początku maja jako jedna z nielicznych instytucji uruchomił bezpośrednią obsługę klientów mimo panującego stanu epidemicznego. Z zachowaniem zasad higieny i dystansu fizycznego sprawnie przyjmuje w swoich placówkach klientów. Nie tylko w stolicy regionu ale w całym województwie. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że nie będziesz czekać na obsługę w opolskim ZUS, możesz zarezerwować wizytę przez PUE ZUS.

  - Od początku roku w Opolu i powiecie opolskim profil na Platformie Usług Elektronicznych założyło ponad 1,1 tysiąca osób, a w całym województwie prawie 3,2 tysiące. Każdy użytkownik PUE ZUS może zarezerwować wizytę w opolskim oddziale i niemal z marszu podejść do odpowiedniego stanowiska. Zamówienie wizyty na konkretną datę, godzinę i w interesującej nas sprawie, to tylko kilka kliknięć na swoim profilu. W naszym regionie
  z takiego sposobu może korzystać już ponad 55 tysięcy osób, bo tylu opolan ma konto na PUE ZUS - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

  Co zrobić, żeby zaplanować odwiedziny w ZUS?

  Wystarczy zalogować się na portalu Platforma Usług Elektronicznych ZUS na www.zus.pl. Potem na swoim profilu PUE w "Panelu Ogólnym" wybrać zakładkę "Wizyty", a następnie "Rezerwacja wizyty", placówkę ZUS, w której chcesz umówić wizytę, sprawę, której dotyczy wizyta, dogodny dzień i godzinę wizyty.

  Umawiając się na wizytę w ZUS elektronicznie do wyboru mamy grupy spraw i wybieramy zakres, który nas interesuje. To mogą być sprawy emerytalno-rentowe, składki i ubezpieczenia, zasiłki, świadczenia rehabilitacyjne czy chociażby kwestie założenia konta na PUE ZUS i profilu zaufanego.

  - Po wybraniu sprawy jaką chcesz załatwić, wyświetli się kalendarz z bieżącym tygodniem. Będą tam widoczne dostępne terminy rezerwacji wizyt, a czas jednej wizyty to pół godziny. Pierwszą wizytę możesz zaplanować już na ósmą rano, ostatnią na godzinę 14., a w poniedziałki nawet na godzinę 16:15. Nie musisz się obawiać, że w tym samym czasie do jednego "okienka" umówi się kilka osób. Zarezerwowane wcześniej godziny są zaznaczone czerwonym polem z komentarzem "Termin zajęty" - Radosław Siczewski, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w opolskim ZUS.

  Jeśli w ustawieniach na swoim profilu PUE włączyłeś opcję ?Powiadomienie SMS? o rezerwacji wizyty, to od razu po jej zamówieniu otrzymasz sms-a z potwierdzeniem wizyty. W wybranym terminie pracownik ZUS będzie na ciebie czekał. Żeby zrealizować zamówioną wcześniej wizytę, po przybyciu do placówki ZUS będziesz już tylko musiał podać swój login PUE ZUS.

  Czy gdy się rozmyślisz albo nie będziesz w stanie przyjść na zamówioną wizytę, możesz ją odwołać?

  Jak najbardziej. W każdej chwili możesz anulować zaplanowane odwiedziny w ZUS. W zakładce "Wizyty" dostępna jest opcja "Przegląd i anulowanie rezerwacji".
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".