• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1275
  • Dodano: 2020-09-01 / 20:47
  • Komentarzy: 0

W Nysie otwarto nowy specjalistyczny obiekt szkolny

 
 
W Nysie otwarto nowy specjalistyczny obiekt szkolny
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Centrum Rehabilitacji i Integracji w Nysie zostało oficjalnie otwarte we wtorek przez wiceminister edukacji, Marzenę Michałek. Otwarciu towarzyszyły władze powiatu nyskiego, wojewoda opolski i opolski kurator oświaty.


We wtorek 1 września równocześnie z inauguracją nowego roku szkolnego uroczyście otwarto Centrum Rehabilitacji i Integracji w Nysie. Do nowego budynku przeniosą się m.in. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Grodkowskiej.

Z nowego centrum mają korzystać nie tylko niepełnosprawni uczniowie, ale także wymagający rehabilitacji dorośli. Istniejący stary budynek został w ramach inwestycji przebudowany i połączony łącznikiem z nowym obiektem. W nowej części powstały pomieszczenia do dyspozycji Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz tzw. ?przedszkola dla dorosłych?. Ponadto w Centrum Integracji i Rehabilitacji Społecznej został wybudowany basen o wymiarach 7 x 16 m, sala gimnastyczna oraz pomieszczenia do rehabilitacji.

Przed budynkiem powstało także nowoczesne boisko sportowe oraz parking. Powstały również zadaszone "przystanki", gdzie mogą zatrzymywać się busy przewożące osoby niepełnosprawne by można było podwieźć je pod same drzwi nowego centrum.

Obiekt został zrealizowany z projektu unijnego ?Rewitalizacja obszarów miejskich ? Regionalne Centrum Integracji i Rehabilitacji? w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 r. Kosz budowy to 17,5 mln zł.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".