• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2136
  • Dodano: 2020-08-29 / 09:57
  • Komentarzy: 1

Przemyt w głubczyckim Zakładzie Karnym. Telefon ukryto w odtwarzaczu DVD

 
 
Przemyt w głubczyckim Zakładzie Karnym. Telefon ukryto w odtwarzaczu DVD
 <i>(Fot. OISW)</i>

(Fot. OISW)

Również tym razem czujność funkcjonariuszy głubczyckiego Zakładu Karnego pozwoliła uniknąć przemytu. Paczka do skazanego, która z pozoru miała zawierać odtwarzacz DVD, była skrytką na telefon komórkowy.


Nietypowe przeznaczenie odtwarzacza DVD ujawnili w dniu wczorajszym funkcjonariusze Zakładu Karnego w Głubczycach. Oprócz swojej standardowej funkcji stanowił tez schowek dla mikro telefonu komórkowego.

Wczoraj 27 sierpnia do głubczyckiej jednostki Zakładu Karnego trafiła paczka dla osadzonego, w której znajdował się odtwarzacz DVD. - Standardowo w takiej sytuacji, zanim urządzenie trafi do magazynu, a następnie zostanie wydane osadzonemu jest jego kontrola techniczna. Ma ona na celu określić sprawność urządzenia oraz fakt, czy stan urządzenia nie zagraża użytkownikowi i bezpieczeństwu jednostki. Właśnie podczas takiej kontroli funkcjonariusz najpierw odkrył kabel USB, a następnie pod napędem ujawnił mikro telefon komórkowy z aktywną kartą SIM - informuje kpt. Katarzyna Idziorek, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu.

Przesyłka oczywiście nie trafiła do osadzonego. Sprzęt został zabezpieczony na potrzeby prowadzonych przez jednostkę czynności. Warto dodać, że skazani na terenie Zakładu Karnego nie mogą posiadać telefonów komórkowych.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-29 11:03:39 [5.173.50.*] id:1601285  
Król Forum: Napisał postów [903], status [stały bywalec] Reputacja
A my mamy tutaj telefony, a nawet laptopa, kwestia dogadania się.

Nick:
Treść: