• 0
0
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1364
  • Dodano: 2020-08-23 / 12:11
  • Komentarzy: 0

Drugie zwycięstwo Kolejarza!

 
 
Drugie zwycięstwo Kolejarza!

(Fot. Kolejarz Opole)

Opolanie odrabiają straty po fatalnym początku sezonu.

Derby Kolejarzy w Opolu. Na stadion przy ulicy wschodniej zawitali żużlowcy z Rawicza. Była to czwarta kolejka 2. Ligi Żużlowej.

Początek meczu wyglądał imponująco w wykonaniu gospodarzy. W pierwszym biegu wygrał Hubert Łęgownik, natomiast drugi wyścig, tym razem juniorski, stosunkiem 5:1 zwyciężyli Jakub Osyczka oraz Mateusz Tonder. Opolanie jeździli koncertowo, po pięciu kolejkach wypracowali sobie przewagę aż dwunastu punktów. Jednakże, goście po małych rotacjach się mocno obudzili i różnica oczek poważnie zaczęła topnieć. Najlepszy w zespole prowadzonym przez trenera Romana Jankowskiego był Bartosz Smektała, którzy brylował w przejazdach, zgarniając największą ilość punktów wśród zawodników z Rawicza. Po dziesięciu biegach było już 31:29 i kibice zgromadzeni przy torze zaczęli się obawiać o zwycięstwo swoich ulubieńców. Na szczęście, para Tonder - Mads Hansen zaczęła lepiej punktować od swoich rywali i drugie zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem, w tym przypadku stosunkiem 48:42.

W następnej kolejce Opolanie będą się mierzyć ponownie na swoim torze, tym razem z Wolfe Wittstock.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".