• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6046
  • Dodano: 2020-08-18 / 21:34
  • Komentarzy: 0

  Strażacy usuwają skutki nawałnic, które przeszły przez Opolszczyznę

  Strażacy usuwają skutki nawałnic, które przeszły przez Opolszczyznę

  (Fot. Dżacheć)

  Trwające od poniedziałku intensywne ulewy przyniosły za sobą wiele problemów w gospodarstwach na Opolszczyźnie. Strażacy kilkadziesiąt razy wyjeżdżali na interwencje związane z podtopieniami.


  We wtorek 18 sierpnia gwałtowna burza przeszła m. in. przez Białą Nyską. W wyniku intensywnych opadów podtopiona została szkoła i budynki mieszkalne w tej miejscowości. Strażacy przede wszystkim wypompowywali wodę z zalanych piwnic oraz zabezpieczali budynki przed kolejnymi zalaniami.

  Przelotne, ale intensywne opady towarzyszą nam od poniedziałku 17 sierpnia. Właśnie wczoraj po południu nad terenem powiatu głubczyckiego przeszła burza z intensywnym opadem deszczu.

  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach, do godziny 7:30 dnia 18 sierpnia przyjęło w sumie 36 zgłoszeń dotyczących interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi. Zdarzenia dotyczyły głównie miejscowości Baborów oraz okolicy.

  Największa ilość zdarzeń (21) dotyczyła zalanych piwnic i budynków mieszkalnych. Osiem interwencji dotyczyło zalanych posesji a 3 zdarzenia miały związek z zalanymi drogami. Ponadto w 4 zdarzeniach strażacy usuwali przewrócone i połamane drzewa.

  Łącznie w zdarzeniach 17 sierpnia uczestniczyło 40 zastępów PSP i OSP w sile ponad 210 strażaków.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".