• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2489
  • Dodano: 2020-08-18 / 11:26
  • Komentarzy: 0

IMGW wydał ostrzeżenie dla całego województwa

 
 
IMGW wydał ostrzeżenie dla całego województwa

(Fot. Archiwum)

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dla całego województwa opolskiego. Zmiany pogody możemy się spodziewać od 11.


Burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h prognozuje na dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Miejscami przewiduje się także opady gradu.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 11:00 dnia 18.08.2020 do godz. 21:30 dnia 18.08.2020. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk meteorolodzy określili na 85 procent. Meteorolodzy nie wykluczają, że nagła zmiana pogody może nieść ryzyko pojawienia się trąb powietrznych.

Pamiętajmy, że podczas burzy nie należy zbliżać się do urządzeń elektrycznych i metalowych, najlepiej pozostać z dala od oszklonych okien, sufitów lub drzwi. Zwierzęta hodowlane najlepiej pozostawić zamknięte, a wszelkie zbędne urządzenia elektryczne oraz anteny najlepiej odłączyć od prądu. Bardzo ważne jest zabezpieczenie podwórka i balkonu, by nie pozostały tam przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie dla innych osób (parasole, krzesła plastikowe, stoły, doniczki).

Gdy przebywamy na otwartej przestrzeni unikajmy wysokich drzew, masztów, latarni, a także nie powinniśmy przebywać w pobliżu trakcji kolejowych, transformatorów i przewodów wysokiego napięcia.

Sytuację pogodową można śledzić na stronach:

1. SAT24- http://www.sat24.com/ Prognoza opadów, temperatury, burz oraz wiatru
2. Radar Czeski - http://radar.bourky.cz/ Strefy opadów na terenie województwa.
3. http://www.pogodynka.pl/prognozaburz/ Prognozy burz
4. Weatheronline- http://www.weatheronline.pl/cgiapp/weathercharts?CONT=euro&MAPS=vn&LANG=pl&LOOP=0
Prognoza meteorologiczna.
5. EUMETSAT - http://oiswww.eumetsat.org/IPPS/html/MSG/PRODUCTS/MPE/CENTRALEUROPE/index.htm
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".