• Dodano: 2020-08-15 / 23:34
    • Komentarzy: 2

Opolanie odpadają z Pucharu Polski

Solidna gra nie wystarczyła na pokonanie faworyzowanego Lecha Poznań

Na ten dzień czekano kilka tygodni! Odra Opole, która w niedawno zakończonym sezonie utrzymała się w Fortunie 1 liga, podejmowała na swoim stadionie urzędującego vice-mistrza Polski, Lecha Poznań. Faworytem byli goście, jednak gospodarze chcieli udowodnić swój bojowy charakter.

Już w pierwszej minucie mogło być 1:0 dla Lecha, jednak ich nowy nabytek Mikael Ishak trafił w słupek. Były gracz Opolan, Jakub Moder próbował zaskoczyć debiutującego w bramce Błażeja Sapielaka, lecz ten był na posterunku, jednak chwilę później młody golkiper musiał wyciągać piłkę z siatki, strzałem z 6 metra, został pokonany przez Lubomira Satke. Odra głównie starała się tworzyć sytuacje po stałych fragmentach, i najbliżej szczęścia był w 29 minucie Krzysztof Janus, lecz trafił z rzutu wolnego ustawionego na 20 metrze jedynie w słupek. Goście natomiast szukali drugiego trafienia, lecz brakowało im wykończenia i piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 0:1.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do ostatnich 15 minut pierwszej odsłony - większą kontrolę nad spotkaniem mieli zawodnicy z Poznania, natomiast gospodarze nastawili się głównie na kontrę. W 59 minucie kibice w końcu obejrzeli pierwszy celny strzał w wykonaniu Odry, który oddał Sebastian Bonecki. Opolanie zaczęli grać trochę odważniej, co przełożyło się na większe zagrożenie pod bramką Filipa Bednarka. W 75 minucie ponownie trafił do siatki Satka po zamieszaniu w polu karnym, jednak odgwizdany został spalony. Jednakże, po analizie VAR, sędzia uznał bramkę i mieliśmy już 0:2. Odra próbowała, jednakże straciła kolejnego gola, tym razem po kontrze, znakomicie ogrywając obrońcę w szesnastce, lewą nogą pokonał Sapielaka Filip Szymczak. Jednakże, padła bramka honorowa dla Opolan, którą po dośrodkowaniu Łukasza Winiarczyka zdobył jeden z lepszych zawodników w barwach gospodarzy Bonecki i spotkanie się zakończyło wynikiem 1:3.

Odra, po odpadnięciu z Pucharu Polski, będzie rywalizować jedynie w lidze, a swoje pierwsze spotkanie zagrają 30 sierpnia, z ŁKS-em Łódź

2020-08-16 18:38:17 [193.77.161.*] id:1600867
    Polpha: Napisał postów [9431], status [VIP] Reputacja