• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3436
  • Dodano: 2020-08-15 / 02:29
  • Komentarzy: 2

  Święto Wojska Polskie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej

  Święto Wojska Polskie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej

  (Fot. Dżacheć)

  Żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej zbiórce z okazji Święta Wojska Polskiego w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

  Uroczystości poprzedziła Msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Bł. Czesława w Opolu, koncelebrowana przez księdza proboszcza Rafała Bałamudzkiego i kapelana Garnizonu Brzeg i Opole księdza kapitana Piotra Rokitę. Wzięła w niej udział kierownicza kadra 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej. Z okazji Święta Wojska Polskiego, na zakończenie Mszy świętej ksiądz kapelan Piotr Rokita przekazał dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownikowi Maciejowi Siudakowi ikonę Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.

  Uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska odbyła się w koszarach 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Zaproszenie na obchody przyjęli przedstawiciele lokalnych władz na czele z Wojewodą Opolskim Adrianem Czubakiem, dowódcy i komendanci jednostek wojskowych opolskiego garnizonu oraz dowódcy jednostek bezpośrednio podległych. Uroczystość, którą poprowadził podpułkownik Dominik Bech, rozpoczęła się od podniesienia flagi państwowej na maszt i wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

  Podczas przemówienia dowódca Garnizonu Opole i 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Maciej Siudak podkreślił ? Pochylając czoła przed bohaterami tamtych dni, dzisiaj my bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Poprzez zaangażowanie w misje poza granicami kraju, udział w dyżurach Grup Bojowych Unii Europejskiej i Sił Odpowiedzi NATO odsuwamy zagrożenia od naszych granic. Jesteśmy obecni w najbardziej zapalnych punktach świata, ograniczając rozwój światowego terroryzmu, przemyt broni i napływ nielegalnych imigrantów.

  Pułkownik Siudak przypomniał także rolę 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w walce z pandemią ? Współczesne zagrożenia wymagają od Sił Zbrojnych również większego niż zwykle zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa obywateli na terenie kraju. W dobie pandemii koronawirusa żołnierze, a w tym żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, podjęli walkę z nowym wrogiem wspierając administrację publiczną, służbę zdrowia, oraz inne służby mundurowe. W ten sposób każdego dnia naszej służby staramy się sprostać oczekiwaniom społeczeństwa i nie zawieść pokładanego w nas zaufania. Dowódca podziękował żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za służbę i pracę na rzecz 10 Brygady Logistycznej, wręczył odznaczenia państwowe, medale resortowe, odznaki pamiątkowe oraz akty mianowań na wyższe stopnie wojskowe. Pułkownik Siudak złożył również podziękowania przedstawicielom lokalnych władz i parterom społecznym, którzy wspierają działalność opolskiej brygady, a wyróżnionym wręczył Medal Pamiątkowy płk. Piotra Wysockiego.

  Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

  Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-08-15 15:28:08 [185.127.20.*] id:1600835  
  Jerry: Napisał postów [3733], status [VIP] Reputacja
  Wojska Polskiego? A jakie to mamy wojsko?

  Nick:
  Treść:
  2020-08-15 09:39:39 [5.173.65.*] id:1600824  
  Król Forum: Napisał postów [1439], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Nawet nagłówek z błędem :(

  Nick:
  Treść: