• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1942
  • Dodano: 2020-08-11 / 15:57
  • Komentarzy: 0

Koronawirus w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Oddział pediatryczny zamknięto

 
 
Koronawirus w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Oddział pediatryczny zamknięto

(Fot. Archiwum)

Zamknięty został oddział pediatryczny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Koronawirusa wykryto u jednego z małych pacjentów i jego opiekuna.


- W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych u jednego z pacjentów oraz jego opiekuna hospitalizowanych w oddziale pediatrycznym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku wykonane badanie na obecność wirusa dało wynik pozytywny. Wobec zaistniałej sytuacji zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku podjął decyzję o wdrożeniu procedur mających na celu zminimalizowanie niebezpieczeństwa rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej covid-19 w społeczności lokalnej. Pacjent i jego opiekun, u których badanie wykazało dodatni wynik zostali przetransportowani do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - poinformowało dziś Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku.

Pozostali przebywający na oddziale pacjenci i ich opiekunowie oraz personel medyczny zostali objęci izolacją lub kwarantanną. Będą przebywać w oddziale do chwili uzyskania ujemnego wyniku na obecność wirusa. - W związku z powyższym wstrzymuje się przyjęcia i wypisy w oddziale pediatrycznym szpitala do 19 sierpnia 2020 roku do 8:00. Wszystkie pozostałe jednostki organizacyjne szpitala w Kluczborku funkcjonują w sposób niezmieniony, a personel udzielający świadczeń jest w należyty sposób zabezpieczony - informuje szpital.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".