• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1535
  • Dodano: 2020-08-12 / 12:28
  • Komentarzy: 0

  W szpitalu w Koźlu powstaje jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w regionie

  W szpitalu w Koźlu powstaje jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w regionie

  (Adam Lecibil)

  W szpitalu powiatowym w Koźlu trwa budowa nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z salą wybudzeń oraz centralą monitorującą pacjenta.

  To część wielomilionowego projektu finansowanego ze środków unijnych oraz Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie wartego ponad 10 mln zł. Z tych pieniędzy otwarto niedawno jeden z najnowocześniejszych w regionie Oddziałów Intensywnej Opieki Medycznej. Został otwarty w ekspresowym tempie ze względu na rozwój pandemii.

  Teraz przyszła pora na dokończenie projektu, dzięki któremu szpital stanie się bardzo nowoczesny, a już samo wyposażenie sprawi, że pacjenci będą jeszcze lepiej diagnozowani i leczeni. Znacznie zwiększy się też komfort pobytu chorych dzięki wygodnym, specjalistycznym łóżkom przeciwodleżynowym, które już trafiły na tamtejsze oddziały.

  Jak w każdym takim projekcie potrzeba wielu uzgodnień ze specjalistami różnych dziedzin. Niemniej po wszystkim kozielska placówka będzie wyróżniała się na tle innych w województwie opolskim.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".