• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5733
  • Dodano: 2020-08-12 / 17:25
  • Komentarzy: 2

Przewoził ładunek na paletach, a sam był potencjalnie niebezpieczny dla ruchu

 
 
Przewoził ładunek na paletach, a sam był potencjalnie niebezpieczny dla ruchu
 <i>(Fot. WITD )</i>

(Fot. WITD )

Kierujący samochodem ciężarowym przewoził duży ładunek, a sam był potencjalnie niebezpieczny dla ruchu. Ukarano przewoźnika i kierowcę.


Liczne naruszenia czasu pracy kierowców, brak kalibracji tachografu oraz dziurawe opony to naruszenia jednego kierowcy, którego na Autostradzie A4 w ubiegły czwartek skontrolowali inspektorzy z opolskiego oddziału WITD.

Wezwani na miejsce przez inspektorów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, kontrolujący ujawnili u polskiego przewoźnika szereg naruszeń, z których najpoważniejszym były usterki stanu technicznego.

- Nadmiernie zużyte opony naczepy z dziurami i wystającymi drutami zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Pojazdem przewożono z Wrocławia do Rzeszowa 15 t ładunku na paletach. W konsekwencji został on wycofany z ruchu, kierowca ukarany mandatami karnymi w wysokości 300 zł a na przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone kwotą kary pieniężnej w wysokości 3400 zł - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

Warto podkreślić, że do ubytków w bieżniku najczęściej dochodzi podczas jazdy na zbyt niskim ciśnieniu lub przy nadmiernym obciążeniu, co sprawia, że opona się przegrzewa, a bieżnik niszczy. Przeciążenie pojazdu jest bardzo powszechnym zjawiskiem podczas przeprowadzanych kontroli. Mimo nakładanych kar finansowych, po drogach nieustannie poruszają się pojazdy w złym stanie technicznym, bez ważnych badań lub z nadmiernym ładunkiem.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-13 09:39:06 [79.187.170.*] id:1600772  
fuksik: Napisał postów [764], status [rozpisany/na] Reputacja
Tory na Tiry!!!

Nick:
Treść:
2020-08-13 08:56:38 [83.30.80.*] id:1600771  
azam: Napisała postów [427], status [starszy pismak] Reputacja
Częściej i gęściej kontrole na drogach ! błagam....

Nick:
Treść: