• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1616
  • Dodano: 2020-08-08 / 13:48
  • Komentarzy: 1

W Ładzy już po przebudowie

 
 
W Ładzy już po przebudowie

(UMWO)

Oddano do użytku kolejny przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 454. Tym razem całkowicie przebudowano ponad dwa i pół kilometra drogi w Ładzy - wymieniono całą konstrukcję drogi i zastosowano rozwiązania przyjazne dla mieszkańców.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że droga wojewódzka 454 to droga priorytetowa w inwestycjach zarządu województwa. - Remont i przebudowa tej drogi towarzyszą mi cały czas podczas mojej pracy marszałka. Jedną z pierwszych oddawanych przeze mnie do użytku inwestycji była przebudowa odcinka 454 w Kup, potem były kolejne - mówi marszałek i podkreśla, że zarząd województwa, prowadząc prace na drogach, cały czas inwestuje w dobrą jakość - zarówno dla użytkowników dróg, jak i w zmianę całej przestrzeni. - Podkreślić trzeba to, że bez funduszy europejskich nie bylibyśmy w stanie tyle inwestować. To ponad 600 milionów zł w tej perspektywie finansowej. Nigdy nie było tak ogromnych pieniędzy zainwestowanych w infrastrukturę drogową - dodaje Andrzej Buła.

Inwestycja w Ładzy, realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, kosztowała około 13,3 miliona złotych. Unijne dofinansowanie wyniosło 11 milionów 300 tysięcy złotych. Budowę, która trwała około dziesięciu miesięcy, prowadziła firma Larix z Lublińca.

Zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Mirosław Sokołowski podkreśla, że ta przebudowa została zrealizowana bardzo szybko, dzięki temu, że udało się wyłączyć na tej drodze ruch ciężarowy. - To pozwoliło prowadzić prace jednocześnie na kilku odcinkach i dzięki temu udało się zakończyć kilka tygodni przed terminem. I w tej chwili już kontynuujemy przebudowę drogi 454, tym razem w Biestrzykowicach - dodaje.Teraz oddano do użytku całkowicie przebudowany odcinek drogi o długości 2,6 km, jest także nowa ścieżka pieszo-rowerowa na odcinku 1,4 km. Ta przebudowa to również pięć nowych przepustów, dwie zatoki autobusowe i trzy wysepki spowalniające ruch, to także niemal 40 zjazdów na posesje prywatne. Przebudowano skrzyżowanie drogi 454 w Ładzy z drogą powiatową do Popielowa, jest chodnik w obrębie zatoki autobusowej, powstały nowe przejścia dla pieszych, oczka odblaskowe i płyty integracyjne na tych przejściach i zatokach autobusowych. Przebudowano również sieci telekomunikacyjne i kanalizację deszczową, jest nowe oświetlenie drogowe.

Prezes stowarzyszenia Odnowa Wsi Ładza Zbigniew Figas mówi, że to niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców miejscowości. - W miejscu, w którym stoimy, było kilka bardzo poważnych wypadków, dlatego mieszkańcy bardzo chcieli tej przebudowy. Mamy nadzieję, że ta inwestycja uniemożliwi niefrasobliwość kierowców, jaką tutaj czasem obserwowaliśmy - mówi.

Wójt gminy Pokój Barbara Zając mówi o jeszcze jednym aspekcie tej inwestycji. - I ten odcinek, i wszystkie inwestycje Zarządu Dróg Wojewódzkich na naszym terenie bardzo pięknie wpisują się w plan rewitalizacji parku w Pokoju, która już się rozpoczęła, no i w plany przywrócenia statusu uzdrowiska - podkreśla.Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 454 w Ładzy jest kontynuacją kompleksowej modernizacji drogi relacji Opole - Namysłów . Dotychczas przebudowano między innymi odcinki w Kup, Krzywej Górze, Pokoju, Jastrzębiu, powstała nowa obwodnica Czarnowąsów. Trwają prace budowlane na odcinkach przez Pokój, w Biestrzykowicach oraz na odcinku Dobrzeń Wielki - Kup, gdzie wymieniana jest nawierzchnia.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-08 14:29:17 [83.26.166.*] id:1600612  
wodnik: Napisał postów [251], status [maniak] Reputacja
To droga jest przejezdna czy nie? bo te Biestrzykowice mnie zastanawiają żebym rogala nie musiał zawijać.

Nick:
Treść: