• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2123
  • Dodano: 2020-08-05 / 17:24
  • Komentarzy: 1

  Krajowa Administracja Skarbowa cały czas zamyka kolejne nielegalne salony gier

  Krajowa Administracja Skarbowa cały czas zamyka kolejne nielegalne salony gier

  (Fot. KAS)

  W ostatnim czasie opolska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała 39 nielegalnych automatów do gier oraz 4 zestawy komputerowe. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia grożą wysokie kary pieniężne.


  - W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zlikwidowaliśmy 8 nielegalnych salonów gier na terenie województwa opolskiego, w powiatach brzeskim, kędzierzyńsko-kozielskim, nyskim, opolskim i strzeleckim - poinformowała opolska Krajowa Administracja Skarbowa.

  W jednym z salonów funkcjonariusze opolskiej KAS odkryli nowy trend hazardowy polegający na organizowaniu nielegalnych gier za pomocą zestawów komputerowych z wykorzystaniem sieci Internet. W innym przypadku w trakcie rutynowej kontroli drogowej wykryto przewóz 16 automatów do gier hazardowych. Funkcjonariusze opolskiej KAS przeprowadzili eksperyment gry potwierdzający hazardowy charakter urządzeń. Dodatkowo kierownik nie miał dokumentów stwierdzających legalne posiadanie automatów. Urządzenia zatrzymano.

  We wszystkich wymienionych przypadkach toczą się postępowania karne-skarbowe i administracyjne prowadzone przez Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.

  Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed urządzaniem i prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych. Za nielegalny hazard grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-08-05 20:36:51 [37.248.167.*] id:1600555  
  Król Forum: Napisał postów [1300], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Lepiej zagrać w lotto :) Ale kiedyś lubiłem pograć na maszynach.

  Nick:
  Treść: