• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3360
  • Dodano: 2020-08-04 / 19:00
  • Komentarzy: 2

Są już pierwsze realizacje Bonu Turystycznego na Opolszczyźnie

 
 
Są już pierwsze realizacje Bonu Turystycznego na Opolszczyźnie

(Fot. Dżacheć)

Od 1 sierpnia Polacy, którzy pobierają zasiłek "500 plus" na dziecko są uprawnieni do skorzystania z Bonu Turystycznego. Na liście przedsiębiorców turystycznych jest już ponad 10 tysięcy zgłoszeń.


- Jako przedsiębiorca świadczący usługi turystyczne w zakresie usług hotelarskich wpisaliśmy się również na listę podmiotów, które przyjmują płatność bonem turystycznym. W niedzielę mieliśmy już pierwszą transakcję rozliczoną bonem turystycznym. Z transakcji skorzystała pani na pobycie hotelowym z dzieckiem, ona zapłaciła nam częściowo tym bonem, a wszystko poszło sprawnie - mówi Tomasz Ganczarek, prezes spółki prowadzącej zamek w Mosznej.

W Zamku w Mosznej sezon trwa właściwie cały rok. - Mamy to szczęście, że w zasadzie całe wakacje i wiele weekendów powakacyjnych mamy już wyprzedanych. Zapytań o dostępność obiektu jest wiele i niestety musimy odmawiać. Pytanie o płatność bonem zatem pojawia się rzadko. Pamiętajmy, że to dopiero początek, ludzie dopiero generują te bony. Sądzę, że te zapytania się jeszcze pojawią. U nas rodzin z młodzieżą jest bardzo dużo, spodziewamy się wielu rodzin płacących takimi bonami - słyszymy.

Warto dodać, że przedsiębiorcy liczą na uczciwość ze strony beneficjentów bonów turystycznych. W momencie, kiedy pojawia się wiele propozycji odsprzedaży tego przywileju zapowiadają zwiększoną czujność. - Na ten moment nawet na stronie oficjalnej ZUS jest komunikat, że bon i kod jemu towarzyszący jest wprowadzony z dużym zaufaniem do obywateli. Zakłada się uczciwość ludzi, my nie mamy podstaw, żeby weryfikować tego typu rzeczy. Wydaje mi się, że jeśli będziemy ewidentnie widzieć, że doszło do próby wyłudzenia tych pieniędzy to będziemy reagować, ale sądzę, że to będzie margines - mówi Tomasz Ganczarek.

Na stronie bonturystyczny.gov.pl udostępniono specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-05 00:15:09 [188.146.34.*] id:1600534  
mixer2001: Napisała postów [83], status [rozkręcił się] Reputacja
To jest mega polityka :D. Posłać ludzi na plażę do Władysławowa i jeszcze im za to zapłacić z naszych pieniędzy a potem wszczynać alarm covidowy. To tak jakby ktoś kroił warzywa z zamkniętymi oczyma i potem narzekał że ma poobcinane palce....

Nick:
Treść:
2020-08-04 21:50:19 [178.252.17.*] id:1600530  
PauloOp23: Napisał postów [3395], status [VIP] Reputacja
Częściowo tym bonem bo kwota jest gów...o warta.

Nick:
Treść: