• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3862
  • Dodano: 2020-08-03 / 17:46
  • Komentarzy: 0

Uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

 
 
Uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

(KMP Opole)

Sekundy decydowały o uratowaniu życia 32-latka. Gdyby nie szybkie i sprawne działania policjantów z Komisariatu w Ozimku, próba targnięcia się na własne życie, mogłaby zakończyć się tragicznie. Liczyła się każda sekunda - po udzieleniu pierwszej pomocy, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

W czwartek (30 lipca) przed godz. 23.00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że ma przygotowany sznur i idzie odebrać sobie życie. Takie zgłoszenie trafiło do dyżurnego z Ozimka. Ze zgłaszającym nie było żadnego kontaktu - nie odbierał telefonu.

Po zlokalizowaniu numeru z którego kontaktował się mężczyzna, z pomocą natychmiast ruszył policyjny patrol. Mł. asp. Mariusz Śnieżek i sierż. sztab. Łukasz Grygiel ma miejsce dotarli już w kilka minut.

Na drewnianej wiacie policjanci zauważyli wiszącego na sznurze młodego człowieka. Mężczyzna nie reagował na żadne bodźce, mundurowi oswobodzili go z pętli. Bezwładnego, bez najmniejszych oznak życia położyli na ziemi, podjęli akcję reanimacyjną i w międzyczasie wezwali pogotowie.

Po upływie około dwóch minut ciągłej akcji ratowniczej policjanci przywrócili funkcje życiowe 32-latka. Przytomnego już mężczyznę przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego.

O uratowaniu życia mieszkańca gminy Ozimek zadecydowała najprawdopodobniej przytomna postawa policjantów i szybko podjęta przez nich akcja reanimacyjna.
reklama

Więcej zdjęć

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".