• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3863
  • Dodano: 2020-08-01 / 08:04
  • Komentarzy: 1

  6 zastępów straży i dromader w akcji gaśniczej ścierniska w Smolarni

  6 zastępów straży i dromader w akcji gaśniczej ścierniska w Smolarni
   <i>(Fot. OSP Strzeleczki)</i>

  (Fot. OSP Strzeleczki)

  Pożar ścierniska, do którego doszło w piątek 31 lipca w Smolarni zaangażował w działania 6 zastępów straży oraz śmigłowiec gaśniczy.


  Informacja o pożarze wpłynęła do krapkowickich służb ratunkowych w piątek 31 lipca po 15:00.

  - W miejscowości Smolarnia doszło do pożaru ścierniska . Pole bezpośrednio graniczyło z lasem. Po przyjeździe na miejsce pożaru zabezpieczono teren działań , strażacy przystąpili do gaszenia, gdyż w chwili dojazdu zaczynał palić się las. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Zadysponowany przez Lasy Państwowe śmigłowiec dokonał 1 zrzutu wody na pożar. Działania gaśnicze trwały ponad dwie godziny - poinformowała asp. Elżbieta Zalewska ze Stanowiska Kierowania opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

  Udział w akcji brało 6 zastępów w sile 33 strażaków.

  Strażacy apelują do wszystkich rolników pracujących podczas żniw o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczególnie teraz, w okresie suszy, wystarczy chwila nieuwagi, aby cały roczny plon uległ spaleniu w wyniku zaprószenia ognia lub nieszczęśliwego wypadku. Znikoma wilgotność zboża na pniu czy słomy na ściernisku sprawia, że pożar spowodować może nawet iskra lub silnie nagrzane elementy maszyn rolniczych. To nie kto inny jak tylko ludzie w ponad 90 % powodują pożary - w wyniku nieostrożności lub celowo.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-08-03 10:18:27 [185.127.20.*] id:1600477  
  Jerry: Napisał postów [3736], status [VIP] Reputacja
  Aga, na zdjęciu widzę samolot gaśniczy a nie helikopter.

  Nick:
  Treść: