• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1126
  • Dodano: 2020-07-31 / 14:07
  • Komentarzy: 1

Pandemia nie odbiła się negatywnie na wynikach egzaminów ósmoklasisty. Są wyniki

 
 
Pandemia nie odbiła się negatywnie na wynikach egzaminów ósmoklasisty. Są wyniki

(Fot. Archiwum)

Są wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu. Do egzaminu przystąpiło w sumie 7200 uczniów w regionie. Centralna Komisja Egzaminacyjna i resort oświaty podziękował dziś oficjalnie za ten trudny czas zarówno uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Od godziny 10:00 31 lipca uczniowie, którzy pisali w czerwcu i lipcu egzamin ósmoklasisty mogą sprawdzić swoje wyniki. Absolwenci szkół podstawowych mogą w piątek od godziny 10:00 sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU https://wyniki.edu.pl. Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie klasy VIII otrzymali od dyrektora szkoły.

Warto przypomnieć, że przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Egzamin wskazał umiejętności, które ósmoklasiści opanowali słabiej. Z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie z zakresu kształcenia językowego sprawdzające znajomość gramatyki języka polskiego. Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie otwarte, w którym uczniowie na podstawie informacji
zawartej w zadaniu musieli przedstawić uzasadnienie tezy dotyczącej podanego wielokąta.

Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:

a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty lub b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

12 sierpnia br. ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-01 03:10:01 [31.60.20.*] id:1600421  
liberty: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
Jak w Polsce jest jakas "pandemia" to ja jestem święty....

Nick:
Treść: