• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 2167
  • Dodano: 2020-07-29 / 09:41
  • Komentarzy: 0

  Nowe twarze w Kolejarzu Opole

  Nowe twarze w Kolejarzu Opole

  (Fot. Dżacheć)

  Klaruje się skład opolskiej drużyny żużlowej.

  Żużel był drugą po piłce nożnej odmrożoną dyscypliną po pandemii koronawirusa. W związku z tym, kluby między innymi 2.Ligi Żużlowej, próbują kompletować kadrę na przyszły sezon. Poniekąd udało się to trenerowi Kolejarza -Markowi Mrozowi, który będzie miał do dyspozycji 15 zawodników - dziewięciu seniorów, czterech młodzieżowców i dwóch gości.

  W przypadku seniorów klub ma w tej chwili trzech Polaków. Są to Oskar Polis, Hubert Łęgowik i Sebastian Niedźwiedź. Natomiast duży zaciąg nadszedł z zagranicy - w drużynie zostali Bjarne Pedersen i Mads Hansen, a doszło, aż czterech nowych żużlowców w postaci Tero Aarnio, Jonasa Seiferta-Salka, Rene Bacha i Sama Mastersa.

  Klub ogłosił również nazwiska wszystkich młodzieżowców - wybrańcami są Marcel Krzykowski, Łukasz Szczęsny, Oskar Rowecki oraz Jakub Osyczka. Natomiast wśród gości są żużlowcy z jednej z najbardziej rozpoznawalnej drużyny w Polsce - Falubazu Zielonej Góry, w postaci Damiana Pawliczaka oraz Mateusza Tondera.

  Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już w piątek o 16, z Rzeszowskim Towarzystwem Żużlowym.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".