• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1468
  • Dodano: 2020-07-27 / 17:20
  • Komentarzy: 1

  Bon turystyczny? Zadzwoń, napisz, dowiedz się

  Bon turystyczny? Zadzwoń, napisz, dowiedz się

  (Fot. Archiwum)

  Ruszyła specjalna linia telefoniczna poświęcona bonowi turystycznemu. W każdy dzień tygodnia, całą dobę możesz zapytać czy Polski Bon Turystyczny to coś dla ciebie!

  Numer telefonu 22 11 22 111 - to szybki dostęp dla wszystkich, którzy zainteresowani są wakacyjnym wsparciem finansowym. Infolinia ZUS ruszyła w piątkowy poranek (24.07) i w ciągu pierwszych czterech godzin od jej uruchomienia, konsultanci odebrali ponad tysiąc telefonów.

  - Konsultanci specjalnej infolinii udzielają informacji osobom, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego oraz podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Wyjaśniają wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu - prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  ZUS podkreśla, że linia telefoniczna to nie jedyne źródło wiedzy o bonie turystycznym. Pytania można też przesyłać na specjalny adres e-mailowy: bon@zus.pl

  Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu trzeba mieć profil na PUE ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

  Obecnie dobiegają końca przygotowania do wdrożenia oprogramowania. Już wkrótce na PUE ZUS, w roli "Ogólny", w panelu bocznym powstanie osobna zakładka dla podmiotów turystycznych (zostanie udostępniona z 24 na 25 lipca) oraz osób korzystających z bonu (zostanie udostępniona z 31 lipca na 1 sierpnia). Od tego momentu konsultanci na infolinii będą wyjaśniać jak aktywować bon, jak wysłać odpowiednie oświadczenie oraz jak zapłacić za pomocą bonu.

  Bon będzie można aktywować na PUE w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami) po podaniu danych kontaktowych tj. adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-27 19:27:37 [37.30.34.*] id:1600318  
  Mario-Opole: Napisał postów [1245], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Inteligent z zus-u musiał długo myśleć jak zniechęcić ludzi do tej zapomogi bo inaczej tego nazwać nie można

  Nick:
  Treść: