• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2748
  • Dodano: 2020-07-27 / 08:33
  • Komentarzy: 0

  Za posłanie miała kawałek dywanu, za schronienie służyła jej stara szafka

  Za posłanie miała kawałek dywanu, za schronienie służyła jej stara szafka

  (Fot. TOZ Opole)

  Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ma pełne ręce pracy. Po niepokojącym zgłoszeniu interwencyjnie odebrano psa, którego właściciel zdecydował się trzymać na balkonie.


  - Niedawno trafiło do nas niepokojące zgłoszenie z jednej z podopolskich miejscowości, o małej suczce przetrzymywanej na balkonie. Tina została adoptowała ze schroniska i miała przez jakiś czas dom i opiekę. Po śmierci Pana coraz częściej była zamykana przez "Panią" na balkonie - relacjonuje Aleksandra Czechowska, rzeczniczka prasowa opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

  W końcu z wyjątkiem krótkich spacerów przebywała tam cały czas, obserwując to co było kiedyś jej domem tylko przez szybę. Za posłanie miała kawałek dywanu, za schronienie służyła jej stara szafka.

  - Dziś Tina jest już z nami. To bardzo pogodna, niekłopotliwa, wesoła sunia. Uwielbia spacery, jest skoncentrowana na człowieku. Ma ok 6 lat, waży 10 kg. Akceptuje inne zwierzęta. Jest odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana. Niecierpliwie wypatruje człowieka, który przyjmie miłość i oddanie jej małego serduszka, dając w zamian opiekę i troskę. Osoby zainteresowane adopcją - czytamy w opisie.

  Okres wakacyjny jest bardzo ciężkim okresem dla organizacji pro-zwierzęcych, które co chwila odbierają niepokojące zgłoszenia o złym traktowaniu zwierząt. W ten czas warto sprawdzić, czy wyjeżdżający na wakacje sąsiedzi nie zapomnieli o losie swoich zwierzaków, można też wystawić miskę z wodą dla tych zwierząt, które błąkają się w jej poszukiwaniu. Wszelkie informacje na temat zwierząt potrzebujących, odebranych z rąk nieodpowiedzialnych właścicieli można znaleźć na Facebooku pod adresem TOZ Opole.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".