• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4392
  • Dodano: 2020-07-24 / 09:55
  • Komentarzy: 2

Marszałkowi Andrzejowi Bule grozi do trzech lat więzienia. Marszałek odpiera zarzuty

 
 
Marszałkowi Andrzejowi Bule grozi do trzech lat więzienia. Marszałek odpiera zarzuty

(Fot. Dżacheć)

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze postawiła marszałkowi województwa opolskiego Andrzejowi Bule zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Marszałek województwa opolskiego odpiera zarzuty, czuje się niewinny.


Portal Onet.pl opublikował informację, że przewodniczący PO w regionie miał wiedzieć, że jeden z jego pracowników w godzinach pracy świadczył usługi doradcze oraz zataił dochody w oświadczeniach majątkowych.

- Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo przeciwko Andrzejowi Bule, w ramach którego jest on podejrzany o to, że pod koniec 2014 r., będąc marszałkiem województwa opolskiego, nie dopełnił obowiązków służbowych, pomimo stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy o pracownikach samorządowych oraz poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych przez podległego mu pracownika - poinformował portal Onet.pl prok. Krzysztof Świątek z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Według informacji zamieszczonych na portalu Onet.pl, podległy marszałkowi pracownik Andrzej Brzezina sporządzał wnioski oraz tworzył dokumentację niezbędną dla uzyskania przez przedsiębiorców środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Warto dodać, że Andrzej Buła funkcję marszałka województwa po raz pierwszy objął w listopadzie 2013 roku.

- W wojewódzkim księstewku PO przez lata funkcjonował układ urzędniczo-biznesowy. Solidarna Polska żąda natychmiastowej dymisji marszałka województwa opolskiego z PO Andrzeja B.! Jeżeli tego nie zrobi, złożymy wniosek o jego odwołanie. Mamy tego dość! - pisze na Twitterze poseł PiS, Janusz Kowalski.

- Czuje się niewinny. W artykule, który pojawił się w Onecie pierwsze co zauważam to absurdalność zarzutu związana z latami funkcjonowania i prowadzenia rzekomej działalności gospodarczej przez pracownika urzędu, dlatego ja w tym czasie byłem posłem na Sejm, marszałkiem zostałem pod koniec 2013 roku - mówi Andrzej Buła.



reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-24 13:26:33 [188.147.35.*] id:1600218  
aldrarian: Napisał postów [622], status [rozpisany/na] Reputacja
tam tak jest po dziś dzień ... ludzie z poszczególnych wydziałów czy departamentów "pomagają" ubiegającym się o środki czy inne profity oczywiście nic za darmo ... głupoty gada ów podejrzany aparatczyk którego KOlesie z POprzednich rządów kryli stąd brak dotychczas zarzutów ... tłumaczenie iście na nowobogackiego tzw. "menedżera" --- nie wiem, jak jestem od ... itp NIE SĄ przesłanką świadczącą o niewinności --- wręcz przeciwnie - POGRĄŻAJĄ go jeszcze bardziej, ale czego oczekiwać tu od Pana z magisteium od fikołków :D

Nick:
Treść:
2020-07-24 11:46:58 [83.30.29.*] id:1600216  
dzony: Napisał postów [5627], status [VIP] Reputacja
i co Kowalski głupio ci teraz!!! najpierw sprawdź a nie pisać głupoty marionetko społeczna.

Nick:
Treść: