• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1447
  • Dodano: 2020-07-23 / 16:36
  • Komentarzy: 0

  Policjanci wspólnie z sanepidem kontrolują miejsca letniego wypoczynku

  Policjanci wspólnie z sanepidem kontrolują miejsca letniego wypoczynku

  (Opolska Policja)

  To już prawie półmetek tegorocznych wakacji. Pogoda dopisuje, dlatego dzieci i młodzież z Opolszczyzny spędzają czas na obozach i półkoloniach nad turawskimi jeziorami. W trosce o bezpieczeństwo wczasowiczów policyjni profilaktycy z komendy miejskiej wspólnie z przedstawicielami sanepidu systematycznie kontrolują miejsca letniego wypoczynku.

  Urokliwa przyroda i piękne jeziora w naszym powiecie powodują, że każdego roku wielu młodych ludzi z Opolszczyzny odpoczywa właśnie w Turawie. Nie da się ukryć, że tego lata epidemia koronawirusa zdziesiątkowała ilość turnusów i ograniczyła liczbę dzieci mogących korzystać z półkolonii. Wszystko przez reżim sanitarno-epidemiologiczny.

  Działania policjantów nie ograniczają się jedynie do kontroli takich miejsc. Mundurowi poprzez liczne spotkania chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizują zajęcia profilaktyczne, pogadanki oraz różne zabawy, które zachęcają do bezpiecznych zachowań. Jedna z tego typu kontroli odbyła się w środę (22 lipca). Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu odwiedzili półkolonię ,,Pirania?.

  Mundurowym towarzyszyli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno ? Epidemiologicznej w Opolu. Ich działania skupiały się na sprawdzeniu czystości pomieszczeń, zaopatrzenia w środki ochrony osobistej, sprawdzeniu dokumentacji i kwalifikacji opiekunów.

  To już kolejna taka kontrola przeprowadzona przez policjantów z komendy miejskiej. Dotychczas nie stwierdzono żadnych zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku. Ponadto nad turawskimi jeziorami o bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy. To oni na co dzień patrolują jeziora, zwracając uwagę na zagrożenia i przypominając o zasadach bezpieczeństwa.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".