• 0
0
  • Autor: grace.pr
  • Wyświetleń: 5797
  • Dodano: 2020-07-28 / 19:35
  • Komentarzy: 0

Papugi przyleciały do Opola

 
 
Papugi przyleciały do Opola
Od ponad miesiąca działa opolska Papugarnia, w której można podziwiać egzotyczne gatunki ptaków

Na wszystkich miłośników zwierząt czeka w Opolu nowa atrakcja- Papugarnia. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, gdzie możemy zobaczyć wiele różnorodnych papug, ale to nie wszystko- papugarnia oferuje bowiem możliwość zaprzyjaźnienia się z ptakami.

- Papugi są w moim życiu właściwie od zawsze, jako małe dziecko dostałem papugę falistą od dziadka i wtedy też rozpoczęła się moja pasja- mówi Przemysław Pytlik, właściciel opolskiej Papugarni przy ulicy Wapiennej 10, który od kilkunastu lat zajmuje się hodowlą papug i jest członkiem stowarzyszenia zrzeszającego hodowców papug z całej Europy. - Stworzenie takiego miejsca wymaga dużej wiedzy i umiejętnego obchodzenia się z tymi zwierzętami- podkreśla.

Papugarnia to miejsce wyjątkowe. Ptaki mają tutaj zapewnione świetne warunki bytu i odpowiednią opiekę, a właściciele dbają, by niczego im nie zabrakło. Aktualnie w Papugarni znajduje się około 40 papug- wszystkie pochodzą z domowych hodowli, a więc są przyzwyczajone do obecności człowieka. Wśród nich są nimfy, aleksandretty, kakadu, żako, amazonki oraz jedne z największych papug na świecie- ary ararauny. Część z nich już wypowiada swoje pierwsze słowa, a już niebawem niektóre z nich będą ich wypowiadać nawet kilkaset. Papugarnia cały czas sukcesywnie inwestuje w nowe gatunki- docelowo ma w niej być aż 50 papug. Co więcej, już niedługo w papugarni ma się pojawić ara militaris- gatunek zagrożony wyginięciem.

- Mamy w planach umieszczenie w papugarni ary zielonej, zwanej arą militaris, której populacja to tylko 10 tys. sztuk na całym świecie- będzie to pewnego rodzaju "rarytas" dla zwiedzających- mówi właściciel.

Papugarnia cieszy się coraz większą popularnością i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez rodziny z dziećmi, które z ogromnym entuzjazmem podchodzą do możliwości nakarmienia papug, pogłaskania czy potrzymania na ręce. Rodzice również nie mogą narzekać na nudę- kiedy już nacieszą się widokiem papug, mogą spokojnie poczekać na swoje pociechy w klimatycznej kawiarence. To jednak nie koniec urozmaiceń, jakie proponuje opolska Papugarnia. Od niedawna w Papugarni można zorganizować imprezę dla dzieci z udziałem animatora oraz wejściem na salę lotów dla wszystkich gości, co jest świetną alternatywą dla tradycyjnego kinderbalu z okazji urodzin. Do 31 lipca w Papugarni trwa również konkurs rysunkowy "Mój ulubiony mieszkaniec Papugarni Opole", w którym można wygrać wejściówki do Papugarni oraz liczne gadżety.

Papugarnia jest dostępna dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych, od wtorku do niedzieli w godzinach 12-18. Jednak zanim zdecydujemy się wybrać na wycieczkę do papugarni, musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku istotnych zasad. Ważne jest, żeby przed wejściem zdjąć biżuterię taką jak kolczyki, bransoletki, opaski oraz aby zaopatrzyć się w sportowy strój pozbawiony cekinów czy ćwieków, gdyż papugi bardzo chętnie bawią się wszelkiego rodzaju "błyskotkami". Poza tym tuż przed wejściem na salę lotów należy zdezynfekować ręce oraz podeszwy butów, ze względu na bezpieczeństwo nasze oraz papug. Oprócz tego w obecności ptaków nie można biegać oraz krzyczeć.

Ceny biletów do opolskiej Papugarni wahają się od 15 do 19 zł. Dzieci do 3 lat wchodzą bezpłatnie. Dostępne są także bilety rodzinne. W ramach zakupionego biletu możemy przebywać w Papugarni nieograniczoną ilość czasu. W Papugarni w tym samym czasie może przebywać maksymalnie 20 osób. Więcej informacji oraz kontakt do Papugarni można znaleźć na stronie www.facebook.com/Papugarnia-Opole.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".